Organizator:

OPTYMISTYCZNE PROGNOZY DLA RYNKU DRZWI ZEWNĘTRZNYCH

Podziel się

Prognozy na 2032 rok sugerują, że rynek drzwi zewnętrznych osiągnie imponującą wartość ponad 170,5 mld dolarów, przy średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 6 proc.

W oparciu o najnowsze raporty analityczne, prognozy na rynek drzwi zewnętrznych są obiecujące, z przewidywaniami wzrostu zarówno pod względem globalnym, jak i regionalnym. Ostatnie dane wskazują, że rynek stolarki, zwłaszcza drzwi zewnętrznych, będzie kontynuował swoją ekspansję, a największą dynamikę wzrostu obserwuje się w regionie Azji, szczególnie w Indiach i Chinach.

Według danych przedstawionych przez Market Research Future, wartość światowego rynku drzwi zewnętrznych w 2022 roku wyniosła prawie 101 mld dolarów. Oczekuje się, że do końca bieżącego roku ta kwota wzrośnie do 107 mld dolarów, a prognozy na 2032 rok sugerują, że rynek osiągnie imponującą wartość ponad 170,5 mld dolarów, przy średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 6 proc.

 

Jednym z kluczowych czynników przyspieszających rozwój tego sektora jest rosnące zapotrzebowanie na drzwi niestandardowe. Analitycy zauważają również wzrost popytu związany z trendem renowacji, a wyższe wydatki na materiały do renowacji mają wpływ na zyski przedsiębiorstw.

Niezwykle istotnym segmentem rynku są drzwi zewnętrzne przeznaczone do budownictwa mieszkaniowego, który dominuje z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na wymiany, renowacje i dopiero na końcu – na nowe projekty budowlane. Wartość tego segmentu rynku w 2022 roku wyniosła imponujące 76,6 mld dolarów.

Pod względem regionalnym, Azja-Pacyfik utrzymuje największy udział w rynku, gdzie Chiny dominują, a Indie odnotowują najszybszy wzrost. Europejski rynek zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości, z niemieckim rynkiem na czele i dynamicznie rozwijającym się brytyjskim sektorem. W Ameryce Północnej, Stany Zjednoczone są liderem, natomiast najszybszy wzrost odnotowuje się w Kanadzie.

Wśród najważniejszych graczy na rynku wymienia się firmy takie jak Assa Abloy (Szwecja), Anderson Corporation (USA), Jeld-Wen (USA), Hörmann (Niemcy) i Masonite (USA), które odgrywają istotną rolę w kształtowaniu przyszłości tego dynamicznego sektora. Wszystko wskazuje na to, że rynek drzwi zewnętrznych będzie nadal rozwijał się z godną uwagi dynamiką w kolejnych latach.

Źródło:https://forumbranzowe.com/rynek-drzwi-zewnetrznych-stale-sie-rozwija/