Organizator:

BUDMA 2025 odpowiedzią na wyzwania współczesnego budownictwa

Podziel się

Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji Targów BUDMA - jednego z najważniejszych międzynarodowych spotkań branży budowlanej w Europie. Tematyka wydarzenia skoncentruje się na trzech obszarach, będących - w świetle już obowiązujących i tych mających wejść niebawem w życie przepisów UE - kluczowymi: efektywności energetycznej, prefabrykacji oraz zielonej architekturze. Te tematy odzwierciedlają globalne trendy i wyzwania, z jakimi mierzy się współczesne budownictwo, kładąc nacisk na innowacje, zrównoważony rozwój i ekologię.

BUDMA 2025

Targi BUDMA 2025, które odbędą się w Poznaniu w dniach 11-14 lutego 2025 r., będą platformą prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej i architektonicznej. Jak co roku, podczas czterech targowych dni, nie zabraknie rynkowych premier, nowości produktowych a także wydarzeń podejmujących najbardziej aktualną problematykę branży budowlanej.

 

Efektywność energetyczna w budownictwie w ramach projektu TERMOMODERNIZACJA

W obliczu rosnących kosztów energii oraz konieczności redukcji emisji CO2., efektywne zarządzanie energią staje się priorytetem. Na Targach BUDMA 2025 w ramach specjalnie zaaranżowanej Strefy TERMOMODERNIZACJI, zaprezentowane zostaną najnowsze technologie i rozwiązania producentów, które pomagają te cele osiągać. Wystawcy przedstawią innowacyjne systemy izolacyjne, energooszczędne okna, inteligentne systemy zarządzania budynkiem oraz odnawialne źródła energii, takie jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Konferencje i seminaria poświęcone temu tematowi umożliwią uczestnikom zdobycie wiedzy na temat najnowszych przepisów, norm oraz najlepszych praktyk w dziedzinie efektywności energetycznej.

Nie zabraknie również tematów związanych z modernizacją i renowacją obiektów budowlanych, dyskusji dotyczących redukcji śladu węglowego budynków czy recyklingu odpadów budowlanych, które prezentowane będą również w ramach projektu TERMOMODERNIZACJA.

termomodernizacja Budma

Wszystko o prefabrykacji na PREFTEC

PREFTEC – Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji to zapowiadająca się największa w Polsce prezentacja najnowszych rozwiązań produktowych i technologicznych szerokiego spektrum prefabrykacji drewnianej, stalowej i betonowej, jako nieodłącznego elementu budownictwa przyszłości.

Dzięki prefabrykacji, czyli produkcji gotowych, powtarzalnych elementów budynków poza placem budowy, proces ich montażu w miejscu docelowym jest dużo szybszy, a polega już „tylko” na złożeniu obiektu z wcześniej przygotowanych części. W dobie poważnych braków kadrowych na placach budowy, rozwiązanie w postaci prefabrykowanych, czy modułowych budynków, jest coraz częściej praktykowaną technologią. Czy tak budowane obiekty są jednocześnie zgodne z oczekiwaniami dotyczącymi efektywności energetycznej i zasadami eko-budownictwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także szeroką prezentację technologii produkcji i zastosowania elementów do prefabrykacji z betonu, drewna, czy stali, znajdziemy w ramach lutowej edycji targów BUDMA. Jak zapowiadają organizatorzy projektu PREFTEC, w targowych halach będzie można zobaczyć przykłady gotowych modułów budynków oraz wioskę domów prefabrykowanych.

prefabrykacja Budma

 

Zielona Architektura tematem przewodnim projektu ARCHI_STRADA

Zielona architektura, łącząca aspekty ekologii, estetyki i funkcjonalności, będzie jednym z najważniejszych punktów programu targów BUDMA 2025. Rosnąca świadomość ekologiczna inwestorów oraz klientów końcowych stawia architektów przed koniecznością projektowania budynków nie tylko atrakcyjnych wizualnie, ale też zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej.

Podczas przyszłorocznej edycji targów BUDMA przedstawione zostaną projekty, które integrują zieleń z architekturą. Będą wśród nich dachy zielone, które rewolucjonizują budownictwo prefabrykowane, łącząc ekologię z nowoczesnością, kaskady roślinne na elewacjach budynków czy ogrody deszczowe. Wystawcy zaprezentują również nowoczesne materiały budowlane pochodzące z recyklingu oraz innowacyjne technologie wspierające zrównoważony rozwój. Specjalne panele dyskusyjne i prezentacje poświęcone zielonej architekturze umożliwią wymianę doświadczeń i pomysłów między architektami, projektantami i inwestorami.

Zielone budownictwo BUDMA

 

- Targi BUDMA 2025 będą wyjątkową okazją do poznania najnowszych trendów i technologii w budownictwie. Efektywność energetyczna, prefabrykacja oraz zielona architektura to tematy, które zdominują przyszłoroczną edycję, odpowiadając na wyzwania współczesnego świata i wskazując kierunki, w jakich rozwija się branża budowlana. Uczestnicy targów będą mieli okazję nawiązać cenne kontakty, zdobyć nową wiedzę i zainspirować się innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą zrewolucjonizować przyszłość budownictwa – mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów BUDMA.

 

W najbliższych tygodniach zaczniemy zdradzać więcej szczegółów dotyczących wydarzeń, które odbędą się podczas BUDMY 2025. Na bieżąco będzie można je śledzić na naszej stronie internetowej oraz w social mediach, gdzie prezentować będziemy także zgłoszonych wystawców i przygotowywane przez nich nowości. Bądźcie czujni!

ZOSTAŃ WYSTAWCĄ