Organizator:

Perspektywy dla polskich firm w procesie odbudowy Ukrainy

Podziel się

Odbudowa Ukrainy to będzie długotrwały i wymagający proces. Istnieje wiele obszarów, w których polskie firmy mogą odnieść sukces i przyczynić się do odbudowy kraju.

Czy Polskim przedsiębiorcom otworzą się szanse w procesie odbudowy Ukrainy?

Z uwagi na m.in. logistykę, polscy producenci materiałów budowlanych mogą być największymi beneficjentami procesu odbudowy Ukrainy. Taką opinię wyraził Damian Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB), podczas rozmowy z ISBnews.

Dodatkowo, Kaźmierczak zaznaczył, że w latach 2025-2027 może nastąpić w Polsce niedobór wykwalifikowanej siły roboczej oraz znaczący wzrost kosztów związanych z realizacją inwestycji budowlanych. Będzie to wynikać z zwiększonej liczby nowych inwestycji infrastrukturalnych.

Jakie wyzwania czekają polski rynek budowlany? Jak należny się przygotować do procesu odbudowy i jaka jest rola Państwa w tym zakresie?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w ciekawym wywiadzie:

https://300gospodarka.pl/news/odbudowa-ukrainy-oplaci-sie-polskim-firmom

Temat odbudowy Ukrainy będzie jednym z kluczowych podczas Konwencji Budownictwo Polska- Ukraina , która odbędzie się w ramach targów Budma 2024. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału.