BUDMA 2025! OD ŚRODY DO SOBOTY 12-15 LUTEGO 2025!  

Organizator:

Mini Crane Operator Challenge po raz drugi na targach BUDMA!

Podziel się

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA odbędzie się druga edycja konkursu Mini Crane Operator Challenge. Wydarzenie w atrakcyjnej formule pokazuje wszechstronność i imponujące osiągi mini żurawi, a także umożliwia operatorom sprawdzenia się na tle kolegów „po fachu”.

Tegoroczne targi BUDMA odbywać się będą w Poznaniu od 30 stycznia do 2 lutego. Ta największa w Polsce impreza branży budowlanej jest doskonałym miejscem do zapoznania się także z najnowszymi osiągnięciami technicznymi maszyn i urządzeń. Na pewno warte poznania są możliwości, jakie oferują mini żurawie, które choć systematycznie zyskują na popularności to nadal przez wielu są niedoceniane. Tym bardziej, że podobnie jak przed rokiem, tak i obecnie będzie można zobaczyć je na żywo, podczas dynamicznych pokazów towarzyszących konkursowi Mini Crane Operator Challenge.

- Konkurencje mają za zadanie w atrakcyjnej formule pokazać, że mini żurawie to nie zabawki, a wydajne maszyny, które w wielu sytuacjach są wręcz niezastąpione i ułatwiają wykonawcom bezpieczną oraz szybką realizację inwestycji. W ubiegłorocznej edycji było widoczne, z jaką precyzją maszyny te potrafią wykonywać nawet bardzo skomplikowane zadania. Nie zabraknie ich także w tym roku, a przygotowane konkurencje będą bardzo widowiskowe i wymagające od operatorów wielkiej sprawności – zachęca Jędrzej Lewandowski, z: dźwigniemyto.pl, partnera konkursu.

 

 

W tym roku w zmaganiach konkursowych będzie wykorzystywany mini żuraw firmy Hoeflon. Maszyny tego producenta to wielofunkcyjne, solidne i łatwe w obsłudze żurawie, które od lat cieszą się doskonałą opinią przedsiębiorców z całego świata. Te innowacyjne dźwigi o niewielkich wymiarach idealnie nadają się do wykonywania ciężkich prac budowlanych w trudno dostępnych miejscach. Są w stanie przenosić duże ciężary przy stosunkowo niskim nacisku maszyny na podłoże, więc można je stosować praktycznie na każdym terenie. Używane w różnego rodzaju pracach budowlanych oraz w transporcie materiałów mogą przenieść lub podnieść ładunki cięższe niż ich własna waga. Mogą być używane do montażu szkła, pozycjonowania elementów konstrukcyjnych czy przenoszenia ciężkich prefabrykatów. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i wadze są świetną alternatywą dla tradycyjnych dźwigów wielkogabarytowych. Bez większych problemów zmieszczą się w windzie budowlanej czy na pace samochodu dostawczego. Mały nacisk maszyny na podłoże pozwala na jej wykorzystywanie w grząskim terenie lub w pomieszczeniach, w których znajduje się delikatna, podatna na uszkodzenia posadzka.

 

 

- Do najbliższej edycji Mini Crane Operator Challenge udostępnimy wielofunkcyjnego mini żurawia Hoeflon C6e. Wydaje mi się, że skoro maszyna idealnie sprawdza się w pracach budowlanych to będzie też sprawiedliwie weryfikować umiejętności uczestników. Natomiast w naszej ofercie znajdują się jeszcze 4 inne modele, w tym Innowacyjny żuraw pick & carry C30e. Jest to pełnowartościowa, kompaktowa maszyna o zdolności unoszenia materiału na wysokość 22 metrów, a przenosić może materiały o wadze dwóch ton – informuje Jakub Mielniczek, właściciel firmy Abuk, dystrybutora mini żurawi Hoeflon.

Dodajmy, że parametry modelu Hoeflon C6 E też mogą robić wrażenie. Maszyna mimo niepozornych wymiarów (3,14x0,75x1,3,14x0,75x1,95 m) po rozłożeniu dysponuje wysięgiem 16 metrów, a transportować może na tę wysokość ładunki o masie ponad 600 kg. Jej dużą zaletą jest także niewielka masa własna, która razem z przyczepą nie przekracza 3,5 tony.

- Mini Crane Operator Challenge to wydarzenie pod patronatem portalu Liga Mistrzów Operatorów oraz kwartalnika THE TOOLS. Jest to druga edycja, a już pierwsza odsłona pokazała, jak bardzo atrakcyjna jest taka formuła prezentacji maszyn. Świadczyły o tym liczni widzowie oraz pochlebne opinie, które do nas docierały. W tym roku będzie jeszcze lepiej, gdyż przygotowaliśmy wiele widowiskowych konkurencji, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia targów BUDMA i miejsca zmagań, którym będzie strefa Ligi Mistrzów Operatorów w hali nr 6 - zaprasza Jakub Gosk, organizator konkursu.


Partnerami strefy są: TARGI BUDMA, ABUK, HOEFLON, DŹWIGNIEMY.TO oraz IMS24