Organizator:

EPPA Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV zaprasza na konferencję na targach BUDMA 2023!

Podziel się

"Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu. Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie" - to tytuł konferencji, którą Stowarzyszenie EPPA przygotowuje na targi BUDMA 2023. Intencją organizatorów wydarzenia jest przedstawienie kierunków działania w celu maksymalizacji recyklingu produktu jakim jest okno całym procesie cyklu życia, jak również określenie operacyjne wykorzystania okien demontowanych podczas renowacji budynków i wstawiania nowych energooszczędnych okien.

Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu – Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie

 

 Co ekonomia cyrkularna oznacza w praktyce?

 Jakie korzyści niesie producentom i konsumentom?

 Jak wpływa na wielki i mały biznes?

 

CO TO JEST GOSPODARKA CYRKULARNA?

Ekonomia cyrkularna czy gospodarka cyrkularna – bo tak należałoby przetłumaczyć ten termin – to nic innego, jak regeneracyjny system gospodarczy. Charakteryzuje się on dążeniem do zminimalizowania zużycia surowców przy równoczesnym zmniejszaniu liczby odpadów oraz emisji dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do liniowego modelu gospodarki, w której postępujące zużycie surowców idzie w parze z produkcją coraz większej liczby dóbr, a tym samym generowaniem jeszcze większej liczby śmieci, w przypadku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) nacisk położony jest na jak najdłuższe wykorzystywanie użytkowanych już zasobów poprzez zwiększenie efektywności używania dóbr. W praktyce – nie bez powodu – gospodarka o obiegu zamkniętym charakteryzuje się swoistym, zataczającym pętlę, cyklem życia produktu.

 

EPPA Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV – jako inicjator działań związanych obiegiem zamkniętym w branży stolarki

MISJA:

EPPA wspiera zrównoważony rozwój swoich członków we wszystkich krajach europejskich, współpracując i polegając na sobie nawzajem w celu zapewnienia jakości przyjaznej dla środowiska.

EPPA uruchamia program, dzięki któremu stowarzyszenie to będzie integratorem działań wspierających producentów okien, salony okienne oraz firmy montujące okna w odbiorach okien z demontażu i dalszym sprawnym przekazaniu okien do wyspecjalizowanych w Polsce firm, zajmujących się przetwarzaniem okien na surowce, z których będzie można wyprodukować nowe okna. 

TEMATYKA Konferencji: Przeanalizowane wpływu CE - Cyrkularnej Ekonomii na legislację, łańcuchy dostaw, produkt, jego zaprojektowanie, użytkowanie, demontaż, recykling i ponowne wprowadzenie do obiegu,  konsekwencje CE dla branży stolarki, dobre wzorce, oczekiwania branży i konsumentów. Szansa na rozwój w kontekście makroekonomii.

Konkretne inicjatywy EPPA Polska  dotyczące promowania działań związanych z obiegiem zamkniętym w branży okiennej – konkretne mechanizmy, działania, wzorce.

 

DATA:  01 lutego  2023 r. godz. 11.00

MIEJCE: PAWILON 10, Międzynarodowe Targi Poznańskie

CZAS TRWANIA: ok. 1,5h

TYP WYDARZENIA: konferencja podczas trwania targów BUDMA i WinDoor-Tech 2023

GRUPA ODBIORCÓW:

Konferencja skierowana jest do decydentów zajmujących się działaniami marketingowymi, sprzedażowo-logistycznymi jak i serwisowymi zarówno producentów, dystrybutorów oraz firm instalacyjnych i serwisujących urządzenia.

 • środowisko wystawców
 • managerów wyższego szczebla (producenci, architekci, inwestorzy, dystrybutorzy,
 • serwis)
 • środowiska opiniotwórcze (organizacje branżowe, instytucje, media)
 • firmy wykonawcze (montażowe, recycling, budowlane, deweloperzy)

 

ZAŁOŻENIA MERYTORYCZNE:

Przedstawienie kierunków działania w celu maksymalizacji recyklingu produktu jakim jest okno całym procesie cyklu życia. Określenie operacyjne wykorzystania okien demontowanych podczas renowacji budynków i wstawiania nowych energooszczędnych okien.

 

ORGANIZATORZY:

 

 

oraz partner wspierający:

 Partnerzy medialni:

 

 

FORMAT WYDARZENIA: (ok. 1,5h)

 • Powitanie/Wstęp organizatora: w imieniu MTP BUDMA Windoor Tech 2023 (1-2 osoby) – czas ok. 2-3 minuty,
 • 3 Krótkie wystąpienia przedstawicieli EPPA - łącznie ok 30 minut.
 • Wprowadzenie do dyskusji panelowej, prezentacja panelistów: Marek Karwowski EPPA, Karol Pięta - EPPA – czas ok. 5-6 minut,
 • Dyskusja panelowa – czas ok. 45 minut.

 

PANELIŚCI:

I. Kontekst polityczny: od Zielonego Ładu do Sojuszu branży okiennej w gospodarce cyrkularnej

Charlotte Röber General Director EPPA Europejskie Stowarzyszenie Systemów Profili Okiennych PVC. Absolwentka studiów magisterskich z prawa europejskiego i międzynarodowego na Uniwersytecie w Maastricht. Od 8 lat pracuje dla branży profili PVC, reprezentując interesy branży wobec decydentów, organów normalizacyjnych i innych sektorów. Jej doświadczenie funkcjonalne obejmuje ocenę zrównoważonego rozwoju wyrobów budowlanych, działania normalizacyjne, przepisy dotyczące chemikaliów i odpadów oraz odpowiednie działania rzecznika. Jej historia zatrudnienia: EPPA, Bruksela - Dyrektor Zarządzający - Administracja stowarzyszenia. Opracowywanie i wdrażanie strategii w zakresie standaryzacji, projektów LCA i rzecznictwa. Uniwersytet w Maastricht, Maastricht - Opiekun, wykładowca i pracownik naukowy na Wydziale Prawa. EPPA, Bruksela - Radca Prawny, później Szef Działu Regulacji - Zajmowała się analizą prawną obowiązującego prawodawstwa europejskiego. Opracowanie propozycji strategii rzecznictwa. Języki: niemiecki, angielski, francuski

II. Gospodarka cyrkularna - trendy gospodarcze i plany realizacji działań EPPA Polska

Marek Karwowski Dyrektor Generalny EPPA Polska. Doświadczony manager realizujący od ponad 23 lat strategiczne projekty dla największych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Karierę rozpoczął w Grupie Atlas. Przez wiele lat związany był z firmą Selena S.A. Współpracował również z producentem okien i drzwi - firmą Vetrex, w której zarządzał działami sprzedaży i marketingu. Absolwent Politechniki Gdańskiej Wydziału Mechanicznego oraz Zarządzania i Ekonomii.

III. Projekt Recykling Starych Okien w Polsce - jak wygląda sytuacja na rynku: sieć punktów zbierających, punkt widzenia salonów okiennych oraz problemy prawne związane z przekazywaniem odpadu zgodnie z prawem

Karol Pięta Project Manager EPPA Poland oraz Country Manager Dekura Poland Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Inżynierii Sanitarnej . Od ponad 10 lat związany z recyklingiem PCV w branży okiennej. Odpowiedzialny za wdrażanie świadomości związanej z Zrównoważonym Rozwojem Produktów oraz obiegiem zamkniętym surowców zainicjowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Dostawców Systemów Okiennych z PCV. Prywatnie zapalony narciarz, rolkarz oraz nurek.

PRZEWIDYWANI UCZESTNICY PANELU DYSKUSYJNEGO:

 1. Marcin Szewczuk - Kierownik Marketingu ALUPLAST
 2. Paweł Ciepły - Dyrektor Zarządzający VEKA
 3. Krzysztof Kalita - Product Manager DECEUNINCK
 4. Jarosław Kujawa - Kierownik Działu Przygotowania Produkcji REHAU
 5. Maciej Mańko - Kierownik Marketingu GLASSOLUTIONS
 6. Reprezentant firmy SALAMANDER
 7. Krzysztof Michalak - Dyrektor Sprzedaży OKNOPLAST
 8. Reprezentant salonu okiennego
 9. Charlotte Röber - Dyrektor Generalny EPPA

 

MODERATORZY PANELU DYSKUSYJNEGO:

 1. Marek Karwowski - EPPA Polska
 2. Karol Pięta - EPPA Polska
 3. Cezary Jasiczak - JOB DONE

Podczas dyskusji panelowej możliwe będzie zadawanie pytań z sali, jeśli tylko czas na to pozwoli.

 

PODSUMOWANIE DYSKUSJI PANELOWEJ: Marek Karwowski, Cezary Jasiczak– 3 minuty

ZAKOŃCZENIE: przedstawiciel Grupy MTP - targów BUDMA/ WinDoor-tech 2023