Organizator:

Czy reforma planistyczna przyśpieszy rozwój branży OZE?

Podziel się

24 września 2023 weszła w życie nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. To największa reforma planistyczna od 20 lat. Wprowadza ona wiele zmian istotnych dla inwestorów z sektora odnawialnych źródeł energii (OZE).

Czy reforma planistyczna przyśpieszy rozwój branży OZE?

Zaktualizowana ustawa zawiera istotne postanowienia dotyczące planów miejscowych, które odgrywają kluczową rolę w procesie lokalizacji instalacji OZE, z wyjątkiem elektrowni wiatrowych. Nowe rozwiązania prawne, których celem jest usprawnienie i uproszczenie procesu inwestycji w odnawialne źródła energii, są szczególnie istotne dla projektów fotowoltaicznych.

Czy w związku z tym reforma planistyczna przyśpieszy rozwój branży OZE?

Czy zaproponowane rozwiązania jeszcze bardziej skomplikują nasz system planowania, czy będą drogą do lepszej przyszłości?

I wreszcie, najważniejsze pytanie, czy nowe przepisy pomogą w transformacji energetycznej Polski?

Towarzystwo Urbanistów Polskich – Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Narodowym Instytutem Urbanistyki i Architektury serdecznie zapraszają na kolejną, XVI edycję ogólnopolskiej konferencji "Dzień Urbanisty" tym razem pod hasłem "W labiryncie reformy".

W czasie XVI edycji Dnia Urbanisty wspólnie zmierzymy się z wyzwaniami reformy planowania wraz z zaproszonymi ekspertami i praktykami - przedstawicielami firm realizujących inwestycje w odnawialne źródła energii.

Konferencja odbędzie się w dniu 1 lutego 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom "Budma 2024". Tegoroczna edycja odbędzie się w Pawilonie Poznań Congress Center, Poziom 1, Sala 1D.

Udział w konferencji będzie darmowy po rejestracji uczestnictwa za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej poznańskiego Oddziału  Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania - Pana Jacka Jaśkowiaka, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

 

Partnerami przedsięwzięcia są SEVIVON oraz Wydawnictwo C.H.Beck.