BUDMA 2025! OD ŚRODY DO SOBOTY 12-15 LUTEGO 2025!  

Organizator:

BUDMA 2024 - tak wyglądał trzeci dzień targów!

Podziel się

Nie tylko branża budowlana - na Targach BUDMA 2024, można spotkać szereg uznanych podmiotów. W tym gronie znalazły się firmy zajmujące się odnawialnymi źródłami energii, instytucje badawcze oraz jednostki uczelniane, a także Spółki Skarbu Państwa i Ministerstwa. Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny przyciągnęły liderów z całej Polski, którzy zaprezentowali nowości produktowe oraz podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Przedostatni dzień największego i najważniejszego wydarzenia branży budowlanej w Polsce i Europie Centralnej, rozpoczął się równie intensywnie, co poprzednie. Czwartek był kolejnym dniem zmagań uczestników Finału Centralnego 52. edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", dzięki czemu uczniowie szkół biorących udział w konkursie przybliżyli się do poznania tegorocznych laureatów. W tym samym czasie, w Poznań Congress Center odbywał się natomiast panel dyskusyjny "Przyszłość drewna", którego uczestnicy i prelegenci wymieniali się poglądami na tematy związane z przyszłością określonych gatunków drzew w świetle zmian klimatycznych, polityki europejskiej i zarządzania drewnem, czy też na temat zastosowania drewna i materiałów drewnopochodnych we współczesnym budownictwie. W czwartkowy poranek miała miejsce również konferencja XVI Dzień Urbanisty "W labiryncie reformy". Jak już sama nazwa wydarzenia wskazuje - na tapetę wzięta została reforma planowania przestrzennego, nad którą pochylili się specjaliści z branży. 

Czwartek był również drugim dniem Dni Inżynierskich, których tematyka dotyczyła uprawnień budowlanych oraz roli techników i inżynierów w kreowaniu budownictwa. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z tematyką dotyczącą m.in. bezpieczeństwa w rewitalizowanych osiedlach z budynków wielkopłytowych, kierunków studiów pozwalających na uzyskanie uprawnień budowlanych oraz problemów energetycznych kraju w ujęciu globalnym. Natomiast osoby zainteresowane kwestiami związanymi z inżynierią pożarową, mogły wziąć udział w kolejnym dniu obrad III Konferencji naukowo-technicznej "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych"

Od rana kontynuowane było także D&A Forum Designu i Architektury, podczas którego doszło do ogłoszenia wyników kolejnego konkursu. Tym razem, była to okazja do poznania laureatów konkursu "Uwolnić Bogdankę", którego celem było opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zachodniego poznańskiego klina zieleni w obszarze pomiędzy jeziorem Rusałka a parkiem Sołackim. Jednak wśród wielu wystąpień, debat i warsztatów, głównym punktem programu czwartkowej odsłony Forum D&A był wykład Gościa Specjalnego - Yuki Ikeguchi, "Biophilic Design in Architecture". 

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich czekała również Strefa Nauki i Startupów, dzięki której można było bliżej poznać współpracę na linii nauka-biznes. W Strefie odbywały się indywidualne, 15-minutowe rozmowy z ekspertami, którzy dzielili się swoją wiedzą z zakresu współpracy badawczo-rozwojowej. 

Ponownie, w programie tegorocznej edycji Targów BUDMA nie zabrakło XXII Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, MONTERIADY, Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, warsztatów i prezentacji parkieciarskich oraz wystaw prac konkursowych. 

Chociaż BUDMA 2024 powoli dobiega końca, to jeszcze nie koniec. Wszystkie osoby, które nadal chciałyby się zapoznać z najnowszą ofertą produktową, technologiczną i usługową ponad 650 wystawców, zapraszamy jeszcze w piątek, 2 lutego do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich.