Organizator:

BUDMA 2023 – AKCELERATOR BRANŻY BUDOWLANEJ

Podziel się

„Kto chce sprzedawać, musi mieć klientów, a w chwili, kiedy ich liczba mocno spadła na rodzimym rynku, należy eksplorować słabiej dotąd rozpoznane czy wręcz wcześniej w ogóle nieobsługiwane. Gdzie zatem szukać nowych klientów? Zapraszamy na targi BUDMA!

 

Destabilizacja na rynkach światowych, postępująca inflacja, rosnące ceny surowców, wysokie koszty zatrudnienia oraz problemy z dostępnością kredytów spowodowały zawirowania na rynku budowlanym. Dochodzą także takie czynniki, jak wojna w Ukrainie czy kryzys energetyczny,  które bezpośrednio oddziałują na zachowania inwestycyjne i konsumenckie. Dodatkowo postęp technologiczny, zwiększona konkurencja i zapotrzebowanie na krótsze realizacje inwestycji budowlanych powoli, ale pewnie zaczynają przekształcać sektor budowlany w bardziej otwarty na procesy digitalizacji. Aktualny stan gospodarki wymaga od przedstawicieli branży budowlanej dobrego przygotowania i szybkiego dostosowania się do pojawiających się wyzwań.

Pogarszająca się sytuacja dotyczy nie tylko Polski, ale i całej Europy oraz wielu krajów świata. Wyjścia jednak nie ma: kto chce sprzedawać, musi mieć klientów, a w chwili, kiedy ich ilość mocno spadła na rodzimym rynku, należy eksplorować słabiej dotąd rozpoznane, czy wręcz wcześniej w ogóle nieobsługiwane np. postrzegane do tej pory jako niszowe, gdzie niska cena nie jest warunkiem kontraktu (lub też aktualny, wysoki kurs walut w części chociaż pokrywa skutki spowolnienia na rodzimym rynku). Gdzie zatem szukać tych „nowych klientów”?

Rozwiązań jest wiele i można się długo zastanawiać, które z nich przyniosą oczekiwane rezultaty, ale do najbardziej efektywnych z pewnością należą targi: tutaj jest w zasadzie gwarancja, że wśród tysięcy gości, którzy z pełną świadomością przyjeżdżają w poszukiwaniu inspiracji i wiedzy o najnowszych technologiach, trafią się zdecydowani na konkretne produkty. Inna opcja jest taka, że dzięki obecności na targach zostaniemy zauważeni przez klienta dotąd nie znającego całej naszej oferty. Działania takie jak: innowacyjność w produktach i usługach, nowe kanały dystrybucji czy promocja, będą wymagały jeszcze więcej zaangażowania, aby skutecznie konkurować na rynkach eksportowych. Jako organizatorzy targów inicjujemy spotkania i wymianę doświadczeń, wspieramy komunikację i stale szukamy rozwiązań na miarę globalną, które dodatkowo napędzają rozwój przedsiębiorstw. Targi zapewniają przestrzeń do rozwoju oraz komfortowe środowisko do bezpośredniej komunikacji. Tak jest również z targami BUDMA będącymi od ponad 30 lat najważniejszym polskim wydarzeniem integrującym międzynarodowe środowisko  budowlane.

Krajobraz branży szybko ewoluuje, a firmy produkcyjne, wykonawcy i uczestnicy w całym łańcuchu dostaw jak nigdy dotąd potrzebują mentorów, którzy potrafią inspirować i ułatwiać dostosowanie się do bieżącej sytuacji na rynku. Targi BUDMA są z pewnością akceleratorem, wspierającym przedsiębiorców w  prowadzeniu biznesu - to prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej, jak również miejsce dyskusji środowiska architektów, dające gwarancję dostępu do nowoczesnych rozwiązań, gwarantujące budowanie długoterminowych relacji biznesowych na arenie międzynarodowej oraz networking.

Można sobie zadać pytanie: kto najlepiej poradzi sobie z trudnościami na rynku? Odpowiedź nie jest prosta i nie ma wątpliwości, że przedsiębiorcy intensywnie poszukują rozwiązań, które pomogą im łagodniej przejść przez nadchodzący kryzys. Wśród nich na pewno jednak będą firmy, które zwiększą portfolio klientów i jednocześnie zoptymalizują tak niełatwe do ujarzmienia koszty produkcji. Doskonałą okazją do nawiązania nowych globalnych kontaktów będą targi BUDMA, a do rozmów o optymalizacji – konferencje i branżowe debaty oraz oferta maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji stolarki budowlanej i fasad, czyli odbywające się w tym samym terminie targi WinDoor-tech.

 

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w obu wydarzeniach!

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA | 31.01. - 03.02.2023 | Poznań