Organizator:

Architektura ku przyjemności - Forum D&A

Podziel się

"Architektura ku przyjemności" to jeden z tematów Forum Designu i Architektury D&A, które odbędzie się w ramach Targów BUDMA 2020. Podjęte zostaną również zagadnienia dostępności budownictwa mieszkaniowego oraz "Miasto otwarte, miasto przyjazne".

Forum Designu i Architektury D&A to dwudniowa platforma spotkań architektów i designerów z branżą budowlaną, organizowana podczas targów BUDMA, co pozwala na uzyskanie szerszego kontekstu dla działań tych grup zawodowych we wspólnej przestrzeni. W 2020 roku w targowej Iglicy zostanie podjęty temat architektury dostępnej i przyjaznej, nie tylko w aspekcie projektowym, ale także w społecznym, jak i środowiskowym.

Refleksja nad przemianami architektury, jej dążeniami w zderzeniu z wyzwaniami współczesnego świata, wybiega znacznie dalej, zahaczając o instytucje publiczne, urzędników, specjalistów zajmujących się klimatem, kulturą czy problemami społecznymi.  Targi budowlane są miejscem spotkań całego sektora budowlanego i doskonałą okazją do rozmów o kierunku rozwoju i wspólnej przyszłości różnych grup zawodowych, które mają wpływ na wygląd, funkcjonalność i dostępność powstających budynków i infrastruktury. Prezentacja interesujących projektów architektonicznych, rozwiązań urbanistycznych, programów społecznych i światowych trendów w obszarze planowania przyjaznych dla człowieka przestrzeni będzie osią Forum D&A.

Podczas debat podjęte zostaną najważniejsze kwestie związane ze społeczną rolą architektury – z jednej strony tworzenia obiektów i terenów publicznych sprzyjających integracji i pozwalających na przyjemne korzystanie z nich przez mieszkańców, z drugiej strony dostępności budownictwa mieszkaniowego. Ważny jest tu głos nie tylko architektów, przedstawicieli administracji publicznej, socjologów i działaczy społecznych, ale także przedstawicieli biznesu.

Nowością Forum D&A będą warsztaty prowadzone przez uznanych twórców i naukowców, w których udział wezmą młodzi architekci, designerzy i studenci.

Udział w forum jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowy program i rejestracja dostępne są na stronie wydarzenia.
www.forumdia.pl rejestracja

Partner strategiczny

Partner główny

Partnerzy