BUDMA 2025! OD ŚRODY DO SOBOTY 12-15 LUTEGO 2025!  

Organizator:

BUDMA 2024 - podsumowanie drugiego dnia Targów

Podziel się

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to ekspozycja dopełniona przez kilkadziesiąt branżowych konferencji, debat i prezentacji oraz dynamicznych i pełnych emocji pokazów, testów i mistrzostw. Jest to również prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 650 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy.

Cztery dni targów, które na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęły się 30 stycznia, obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę sektora budowlanego, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.

Dzień drugi Targów BUDMA rozpoczął się od zmagań uczestników Finału Centralnego 52. edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", który jest konkursem o najdłuższej historii wśród wszystkich turniejów i konkursów zawodowych, a także jest jedynym konkursem, który od 50 lat daje uczniom szkół branżowych możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności praktycznych. 

Jednym z głównych punktów drugiego dnia wydarzenia były liczne konferencje i debaty, w których mogli wziąć udział zwiedzający. Konferencja "Budowanie zielonej przyszłości: prefabrykacja i zrównoważona architektura w oparciu o drewno", która zgromadziła ekspertów prezentujących najnowsze badania z zakresu prefabrykacji, która jest procesem często wykorzystywanym w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Istotnym elementem konferencji były również dyskusje nad sposobem wykorzystania drewna jako ekologicznego materiału budowlanego. W tym samym czasie miał miejsce również pierwszy z dwóch Dni Inżynierskich - Dzień Inżyniera Budownictwa, którego tematem przewodnim była konferencja "Bezpieczeństwo w rewitalizowanych osiedlach z budynków wielkopłytowych". Warto podkreślić, że obydwie konferencje zgromadziły liczne grono odbiorców, a sale były wypełnione praktycznie do ostatniego wolnego miejsca. Kolejna konferencja, która miała miejsce drugiego dnia Targów BUDMA - "Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i świadectwa energetyczne budynków" - została poświęcona tematyce raportowania wpływu firm na obszar ESG. Eksperci zgromadzeni w jednym z targowych pawilonów, poszukiwali odpowiedzi chociażby na takie kwestie jak: W jaki sposób recykling demontowanych produktów w zamkniętym łańcuchu wpływa bardzo korzystanie na wartość śladu węglowego produktu, firmy, budynku? 

Osoby zainteresowane poziomem bezpieczeństwa pracy na polskich budowach mogły wziąć udział w konferencji "Bezpieczna praca na każdym poziomie". Natomiast podczas III Konferencji naukowo-technicznej "Bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych", uczestnicy Targów BUDMA mogli dowiedzieć się więcej na tematy związane z odstępstwami od przepisów i oceną ryzyka w inżynierii pożarowej. 

Drugiego dnia Targów BUDMA 2024, odbyło się również oficjalne otwarcie D&A Forum Designu i Architektury. Tegoroczna tematyka Forum dotyczy przede wszystkim zagadnieniem wody w mieście oraz sposobami jej wykorzystania w projektowaniu. Z tej okazji odbył się wykład Gościa Specjalnego Forum, którym była Izabela Małachowska Coqui. Gościni wydarzenia wygłosiła prelekcje na temat nowych funkcji rekreacji związanej z wodą w mieście oraz projektowania pro-wodnego. Pierwszy dzień D&A Forum Designu i Architektury był również okazją do ogłoszenia wyników konkursu "Szkice Architektoniczne. Do źródeł witalności - czyli woda w architekturze". Laureatami konkursu zostali: Szymon Bagniewski z Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy (I miejsce), Miłosz Owsianowski reprezentujący II LO w Krakowie (II miejsce) oraz Dagmara Kamińska z Politechniki Poznańskiej (III miejsce). Publiczność w głosowaniu internetowym wyróżniła także Szymona Musiałowskiego z Politechniki Poznańskiej. 

Istotnym elementem drugiego dnia wydarzenia była także Konferencja prasowa zorganizowana przez Związek Polskie Okna i Drzwi "Integracja i współpraca branżowa na rzecz termomodernizacji". Podczas konferencji została omówiona istota współpracy między różnymi branżami oraz instytucjami w celu wspólnego rozwoju oraz promowania zrównoważonych rozwiązań energetycznych. 

W całodniowym programie BUDMY jak zawsze gościły stałe wydarzenia, na które czekają przede wszystkim fachowcy z branży budowalnej, a wśród nich: Monteriada, wydarzenie promujące dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, warsztaty parkieciarskie, czy też Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy. 

Wszystkie osoby zainteresowane tym, co przyniosą kolejne dni targowe, zapraszamy w czwartek i piątek (1 oraz 2 lutego włącznie) do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich.