Organizator:

Złote i budowlane – innowacje na Budmie 2022!

Podziel się

Początek roku to idealny czas na premiery rynkowe, wdrożenie nowych systemów czy zaobserwowania najnowszych trendów oraz sprawdzenia innowacyjnych technologii i produktów. Takim miejscem jest niewątpliwie BUDMA, która od trzech dekad jest dla branży tożsama z rozpoczęciem sezonu budowlanego, jak również miejscem dla międzynarodowego biznesu i prezentacji nowości.

Nowości, które pod bacznym okiem przewodniczącego sądu konkursowego, profesora Józefa Jasiczaka, Dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Politechniki Poznańskiej zostały ocenione i nagrodzone Złotym Medalem Grupy MTP! W tym roku na targach będzie można zobaczyć aż 26 produktów, które wyróżniają się pod względem technologicznym, jakości zastosowanych materiałów, wykończenia czy nietuzinkowego designu.

Każda branża zmaga się z wieloma wyzwaniami, natomiast firmy, które te przeciwności pokonują, a nawet idą krok dalej i rozwijają innowacyjne pomysły, skupiają się na postawach proekologicznych, zyskują nowych klientów oraz mogą się rozwijać.

Jednym z produktów nagrodzonych Złotym Medalem są Drzwi wyprodukowane w technologii Absiglass – materiału konstrukcyjnego nowej generacji firmy CRYSTAL Sp. z o.o.. Odejście od drewna i użycie materiałów podatnych recyklingowi powoduje, że drzwi wpisują się w najnowsze trendy ekologiczne. Dzięki nie przepuszczaniu ciepła na zewnątrz budynku, skutecznie zmniejszają ilość energii wymaganej do ogrzania pomieszczenia oraz całego domu. Ponadto dzięki zastosowanym polimerom drzwi nie reagują z otoczeniem. Posiadają również certyfikat antywłamaniowości.

Tematy ekologiczne są także istotne dla kolejnego laureata nagrody, firmy ALCHIPOLSKA Sp. z o.o., gdzie produkt Bezrozpuszczalnikowy polimocznik aplikowany na zimno HYPERDESMO COLD CURE POLYUREA 2K ZERO został zgłoszony przez firmę Alchimica S.A.. Świat zmierza w kierunku zielonej przyszłości, a niepokojące prognozy w zakresie zmian klimatu sprawiają, że również branża producentów płynnych hydroizolacji musi się zmieniać, ale zmiany te nie muszą zachodzić ze szkodą dla jakości i trwałości materiałów budowlanych. Nagrodzony produkt nie zawiera rozpuszczalnika, ma śladową zawartość lotnych związków organicznych, zawartość 100% ciał stałych i ledwie wyczuwalny zapach, a jednocześnie łatwo się aplikuje, charakteryzuje się szybkim procesem wiązania i najwyższą klasą trwałości, co na pewno zwróci uwagę specjalistów.

Targi Budma to bardzo szeroka oferta branżowa: firmy z branży stolarki otworowej, dachów, ścian, stropów, posadzek, systemów wykończeniowych, rusztowań i szalunków, narzędzi i sprzętu pomocniczego, prefabrykacji czy także architektury miejskiej i rozwiązań smart home oraz smart city. Jednym z nagrodzonych Złotym Medalem produktów jest właśnie System Inteligentnego Domu DEIMIC ONE wersja 3.0 firmy DEIMIC Sp. z o.o., który doskonale wpisuje się w trendy smart home. System to rewolucyjna przewodowa automatyka budynkowa. Jej zadaniem jest komunikować ze sobą wszystkie mniejsze systemu elektryczne w domu. Dzięki temu zapewnia domownikom wyjątkową wygodę i komfort mieszkania. Jest to jedyne rozwiązanie na rynku, które umożliwia użytkownikom domu proste sterowanie wszystkimi funkcjami systemu za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki kompaktowej budowie nie potrzebuje też dużo miejsca w rozdzielni elektrycznej.

Ale nie tylko nowoczesne rozwiązania dla domu będzie można podziwiać wśród laureatów konkursu, znajdą się także rozwiązania dla powierzchni wielkometrażowych. Jednym z nich jest Stała kurtyna dymowa T35KD firmy Pruszyński Sp. z o.o.. Kurtyna znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o dużej powierzchni takich jak hale magazynowe czy centra handlowe. Kontroluje rozprzestrzeniający się pożar poprzez gromadzenie dymu i gazów o temperaturze przekraczającej 600°C. Kurtyny T35KD stanowią stały element systemu oddymiania grawitacyjnego – typ SSB. Rozwiązanie tego typu ma na celu usprawnienie naturalnego ciągu w dolnych częściach obiektów budowlanych. Mocowane są do konstrukcji stalowych nośnych i nienośnych obiektów budowlanych.

Medalista Złotego Medalu to także Elektryczna minikoparka JCB 19C-1E firmy INTERHANDLER Sp. z o.o., która zostanie zaprezentowana na ekspozycji maszyn budowlanych i sprzętu pomocniczego na placu budowy - Intermasz.  Jest to pierwsza w branży całkowicie elektryczna minikoparka. JCB przoduje w dziedzinie czystej technologii i redukcji emisji szkodliwych substancji. Właśnie dlatego firma wprowadziła nową generację produktów elektrycznych o zerowej emisji w miejscu użytkowania, które nie obniżają wydajności. Koparka umożliwia całodniową pracę na jednym ładowaniu, zapewniając dostęp do wielu nowych funkcjonalności.

Cztery dni targów Budma to niekończące się możliwości spotkań, rozmów oraz osobistego obejrzenia tego, co w branży najlepsze, a co zostało docenione i wyróżnione przez jury konkursowe.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi nagrodzonymi produktami!

POZNAJ LAUREATÓW