Spotkajmy się na 32. edycji targów BUDMA w Poznaniu!!! 30.01 - 02.02.2024 ->  

Organizator:

Zaskakujące pomysły i nowatorskie rozwiązanie – to nowa, rewolucyjna Budma 2023

Podziel się

Podczas największych targów budownictwa i architektury BUDMA 2023 zostaną rozdane najbardziej prestiżowe i rozpoznawalne nagrody targowe w naszym kraju - Złote Medale Grupy MTP. Otrzymają je firmy, których produkty wyznaczają nowe trendy w tym sektorze na kolejne lata. Łącznie jury konkursowe doceniło Złotym Medalem Grupy MTP aż 25 produktów. Są to rozwiązania nowoczesne, energooszczędne i stworzone z troską o środowisko naturalne.

Sąd Konkursowy uhonorował min. firmę Bauter za system BAUTER OUTSIDE termoizolacji cienkowarstwowej. Działa on na zasadzie tarczy cieplnej, która odbija ok. 93 procent energii słonecznej od ścian i dachu.  W ten sposób zapobiega się przegrzewaniu i ochładzaniu domów, mieszkań lub zakładów pracy. Rozwiązanie to ma wiele korzyści: przede wszystkim zmniejsza rachunki nawet do 50 procent za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Ta termoizolacja chroni również domy od wilgoci, grzyba i pleśni. Jest także ekologiczna, ponieważ emituje mniej CO2 do środowiska. 

- Właśnie dzięki takim produktom już dziś  tworzymy budownictwo jutra.  Doceniają to na co dzień nasi klienci i bardzo cieszę się, że na targach BUDMA też zostaliśmy zauważeni - mówi Tomasz Rakowski  Prezes Zarządu Bauter. 

Innym, przełomowym na rynku budowlanym produktem,  jest rozwiązanie firmy PV Group Poland czyli pompa ciepła TCL z serii Tri-Thermal. To jedyne tego rodzaju urządzenie, które ma możliwość podpięcia więcej niż 8 stref grzewczych. Dzięki aplikacji można nim sterować używając telefonu komórkowego lub tabletu. Podwójna sprężarka znajdując się w tej pompie gwarantuje nam długoletnią pracę, niezawodność w działaniu i oszczędności dla domu lub firmy.

- Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia pompy ciepła TCL z serii Tri-Thermal  Złotym Medalem Targów Budma. Pompa ta jest rewolucją na rynku - podkreśla Katarzyna Słodkowska z firmy PV Group Poland.

Na uwagę zasługuje także pierwszy na polskim rynku system wentylacji z rekuperacją LG 100 firmy Pilcher.  Wyciąga on powietrze z mieszkania i zastępuje świeżym, przefiltrowanym powietrzem zewnętrznym. Dzięki niemu rodziny zyskują dostęp do czystego powietrza, które w znaczący sposób poprawia ich komfort życia. System ten może być montowany zarówno w nowo budowanych, jak i istniejących już domach, mieszkaniach oraz  biurach - mówi Magdalena Kacperska z firmy Kacpersky, J. Pilcher Gesellschaft.

Praktycznym rozwiązaniem,  dedykowanym firmom budowlanym jest aplikacja mobilna palipali.  W prosty sposób umożliwia dostawę brakujących na placu budowy elementów i uzupełnienie ich stanu bez angażowania własnych pracowników i zmiany harmonogramu zaplanowanych prac.  Pozwala ona zaoszczędzić firmom transportowym nawet 30 procent kosztów.

Wśród laureatów Złotych Medali Grupy MTP znalazło się jeszcze ponad 20 innych rozwiązań. Wśród nich są min. wentylator dachowy MAG -160 , system wzmacniania konstrukcji murowych i betonowych RUREGOLD PBG-FRCM, przesuwne drzwi tarasowe SLIDE EVO, czy regulatory temperatury ENGO.

Sąd konkursowy Złotego Medalu Grupy MTP musiał zmierzyć się ze sporym wyzwaniem, bowiem poziom zgłoszonych wyrobów i rozwiązań jest – zdaniem przewodniczącego kapituły - wysoki.

 - Znalazły się tam rozwiązania nie eksponowane dotąd w 30. letniej historii targów BUDMA. Należy do nich min. „gadająca” klamka do regulacji rozszczelniania okien czy  cienkowarstwowa biała powłoka natryskowa, kilkumilimetrowa służąca do izolacji termicznej budynków mieszkalnych o walorach kilkucentymetrowej warstwy ocieplenia styropianem czy wełną mineralną - mówi prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Instytutu Budownictwa Politechniki Poznańskiej, przewodniczący sądu konkursowego  o Złoty Medal MTP BUDMA.

Rozwiązanie takie jest od dawna poszukiwane na rynku. Idea nowej metody natryskowej polega na odbijaniu od powierzchni przegrody strumienia ciepła i ochrony wnętrza pomieszczenia. Metoda została już wdrożona na kilkudziesięciu obiektach w kraju i jest długo wyczekiwana przez licznych inwestorów.

Eksperci oceniając zgłoszone do konkursu wyroby, eksponowane na targach BUDMA’23 poszukiwali w nich zarówno walorów funkcjonalno użytkowych jak i ciekawego pomysłu czy rozwiązania, które nigdy wcześniej nie było proponowane przez producentów.  Na wymienionych powyżej przykładach widać, że niektórzy wystawcy sprostali tym oczekiwaniom, zaskakując jury i całą branżę architektoniczno-budowlaną.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi nagrodzonymi produktami i rozwiązaniami!

Laureaci Złotego Medalu BUDMA 2023