Organizator:

„Tworzymy warunki do rozwoju” - prezentacja Polskiej Strefy Inwestycji Wielkopolska na targach BUDMA 2023

Podziel się

Już 31 stycznia 2023 r, o godz. 12.30 na scenie w paw. 3A rozpocznie się prezentacja Polskiej Strefy Inwestycji Wielkopolska pt. „Tworzymy warunki do rozwoju”. Organizatorem jest Kostrzyńska Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a prelekcję poprowadzi Magdalena Hilszer, Wiceprezes Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Polska Strefa Inwestycji tworzy warunki do rozwoju inwestycji poprzez udzielanie zwolnień podatkowych. Do 2018 roku preferencyjne warunki inwestowania ograniczone były do terenów Specjalnych Stref Ekonomicznych. Dzięki Ustawie o wspieraniu nowych inwestycji z dnia 10 maja 2018 r., możliwe jest uzyskanie ulgi podatkowej w ramach PSI na terenie całej Polski, w miejscu najbardziej dogodnym dla inwestora. Na podstawie wydanej decyzji o wsparciu przedsiębiorcy na terenie Wielkopolski mogą otrzymać pomoc publiczną o wartości nawet 45% kosztów kwalifikowanych prowadzonej inwestycji.  

 

Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

PSI Wielkopolska została powołana przez Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. K-S SSE obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Jest jedną z najszybciej rozwijających się polskich specjalnych stref ekonomicznych, zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i terytorialnym. Strefa oferuje szeroki wybór terenów w pełni przygotowanych do rozpoczęcia inwestycji od zaraz, a sprawność działania i szybkość obsługi inwestora, znacznie ułatwia firmom rozpoczęcie i prowadzenie działalności na administrowany przez nią terenie. - Nakłady inwestycyjne przedsiębiorców w zakresie zarządzanym przez K-S SSE to 13,6 mld złotych. Przedsiębiorcy strefowi zatrudniają ponad 50 tys. osób, z czego aż 23 tys. to nowe miejsca pracy. Po trudnym, naznaczonym pandemią roku 2020, ubiegły rok był dla nas rekordowy. Spółka osiągnęła najlepsze wyniki w całej 25-letniej historii – nasi przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje o wartości ponad 5 mld zł, co uplasowało nas na 2-gim miejscu pośród czternastu SSE w Polsce. Pozytywnie podsumowaliśmy również pierwsze półrocze bieżącego roku, w którym wydaliśmy 11 Decyzji o Wsparciu oznaczających wydatki inwestycyjne o wartości blisko 900 mln zł i kolejne 220 nowych miejsc pracy - podkreśla Magdalena Hilszer, Wiceprezes Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zapraszamy na prezentację Polskiej Strefy Inwestycji Wielkopolska, która odbędzie się w pierwszym dniu targów Budma, 31.01.2023 o godz. 12:30, po Ceremonii Otwarcia Targów, scena główna w paw. 3A.