Organizator:

„Tworzymy warunki do rozwoju” - Polska Strefa Inwestycji Wielkopolska na targach BUDMA 2023 [video]

Podziel się

Budma stanowi idealną okazję do prezentacji Polskiej Strefy Inwestycji. To również dobry moment na podsumowanie roku 2022: 25 nowych decyzji o wsparciu i nakłady inwestycyjne inwestorów w wysokości 2,3 mld zł ! Siedziba PSI Wielkopolska na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich skraca drogę do potencjalnych inwestorów.

Już 31 stycznia 2023 r w ramach targów BUDMA odbyła się prezentacja Polskiej Strefy Inwestycji Wielkopolska pt. „Tworzymy warunki do rozwoju”. Organizatorem była Kostrzyńska Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a prelekcję poprowadziła Magdalena Hilszer, Wiceprezes Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Siedziba KSSSE znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 10.

 

 

Polska Strefa Inwestycji tworzy warunki do rozwoju inwestycji poprzez udzielanie zwolnień podatkowych. Do 2018 roku preferencyjne warunki inwestowania ograniczone były do terenów Specjalnych Stref Ekonomicznych. Dzięki Ustawie o wspieraniu nowych inwestycji z dnia 10 maja 2018 r., możliwe jest uzyskanie ulgi podatkowej w ramach PSI na terenie całej Polski, w miejscu najbardziej dogodnym dla inwestora. Na podstawie wydanej decyzji o wsparciu przedsiębiorcy na terenie Wielkopolski mogą otrzymać pomoc publiczną o wartości nawet 45% kosztów kwalifikowanych prowadzonej inwestycji.