Organizator:

Turniej Złota Kielnia ponownie zawita na Budmie

Podziel się

Finaliści turnieju otrzymują cenne nagrody oraz prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od ponad 50 lat daje uczniom szkół branżowych możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności praktycznych. Jego formuła zbliżona jest do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie. 

Turniej rozgrywany jest w trzech etapach: etap szkolny, etap okręgowy i finał centralny. Etap szkolny przygotowywany jest przez szkolne komitety organizacyjne i do następnego etapu szkoły kwalifikują po dwóch najlepszych uczniów w każdym zawodzie.

Od 2014 roku finał centralny turnieju rozgrywany jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Budownictwa „Budma” w Poznaniu.

W roku 2006 do Turnieju zgłosiło się 40 szkół budowlanych, w eliminacjach szkolnych wzięło udział ok. 600 uczniów, a eliminacjach okręgowych ponad 120 uczniów. W tej edycji do rywalizacji na etapie szkolnym przystąpiło 1919 uczniów z 67 szkół w 6-ciu kategoriach:

  1. montaż systemów suchej zabudowy,
  2. wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
  3. wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
  4. wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych,
  5. wykonywanie robót dekarskich
  6. wykonywanie robót murarskich i tynkarskich. 

W edycji okręgowej, która odbyła się 4.01 wystartowało 267 uczniów a do finału zakwalifikowało się 36. Finał odbędzie się na Targach Budma w terminie 1.02-03.02.2023

Program :

1.02 g. 930 – 1430 – I część praktyczna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w pawilonie 3A

2.02 g. 930 – 1230 – II część praktyczna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w pawilonie 3A

3.02 g. 1100 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie, nagród uczestnikom LI Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” -pawilon 10.

 

Turniej Złota Kielnia wspierany jest przez instytucje i przedsiębiorstwa związane z budownictwem zarówno lokalne jak i ogólnopolskie.