Spotkajmy się na 32. edycji targów BUDMA w Poznaniu!!! 30.01 - 02.02.2024 ->  

Organizator:

Samorząd deweloperem? Weź udział w Forum Local Trends i dowiedz się więcej!

Podziel się

Jak rysuje się przyszłość i teraźniejszość mieszkań komunalnych w czasach wysokich stóp procentowych i zielonej transformacji? Jak powinno rozwijać się budownictwo mieszkaniowe w trudnych warunkach makroekonomicznych? To pytania, które zadają sobie polskie samorządy oraz branża budowlana. Okazją do rozmowy na te tematy w szerszym gronie ekspertów, będzie Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe. Na wydarzenie zapraszamy już 17-18 października 2022 r.

Europejskie Forum Samorządowe to spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek samorządów każdego stopnia, biznesu, polityki i nauki. Przez dwa dni omawiane będą najważniejsze problemy, przed jakimi stoją jednostki samorządu, a na zakończenie –wypracowane rekomendacje. Drugą edycję Forum zdominują tematy związane z Krajowym Planem Odbudowy i nową perspektywą finansową UE, a także bezpieczeństwem i niezależnością energetyczną samorządów. Sporo miejsca poświęcone będzie budowaniu inteligentnych, innowacyjnych i zielonych miast. Uczestnicy i uczestniczki Local Trends dyskutować będą m.in. o tym, jak sprostać rosnącym kosztom energii i w jaki sposób sfinansować zieloną transformację. Podzielą się doświadczeniami i wizjami budowania innowacyjnego miasta. Dużo miejsca podczas Forum poświęcone zostanie wymianie doświadczeń i prezentacji dobrych praktyk. Służyć temu będzie m.in. Scena Dobrych Praktyk.

Nadchodząca edycja Local Trends to nie tylko debaty i prelekcje, a również warsztaty praktyczne oraz dwa wydarzenia towarzyszące: Forum Rozwoju Miast i Kongres Regionów.

Program wydarzenia, który powstał po rekomendacjach uczestników i uczestniczek zeszłorocznego Europejskiego Forum Samorządowego, pokazuje najważniejsze tematy, z jakimi mierzą się lub będą się mierzyć w niedalekiej przyszłości polskie samorządy.

Deweloperów oraz przedstawicieli branży budowlanej zapraszamy szczególnie na debatę:

 

SAMORZĄD DEWELOPEREM?

MIESZKANIA KOMUNALNE W CZASACH WYSOKICH STÓP PROCENTOWYCH I ZIELONEJ TRANSFORMACJI

 

18 października 2022

Godz. 9.30-10.30

 

Wybrane zagadnienia debaty:

  • Współczesne wyzwania związane z mieszkalnictwem
  • Rozwój budownictwa mieszkaniowego w trudnych warunkach makroekonomicznych
  • Jak samorządy mogą rozwiązać problem braku mieszkań na wynajem i/lub mieszkań komunalnych?
  • Finansowanie agencji najmu społecznego

 

>>SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZEŃ!

 

>> ZAREJESTRUJ SIĘ