Spotkajmy się na 32. edycji targów BUDMA w Poznaniu!!! 30.01 - 02.02.2024 ->  

Organizator:

Rynek nieruchomości na nieznanych wodach

Podziel się

Pierwsza fala koronawirusa COVID-19 z mocą tsunami przetoczyła się nad polskim rynkiem nieruchomości. Jakie jego segmenty straciły najwięcej, a które wyjdą z tej opresji obronną ręką? Na te i wiele innych nurtujących branżę nieruchomości pytań odpowiedzą już w najbliższy poniedziałek uczestnicy konferencji Forum Rynku Nieruchomości, która odbędzie się w hotelu Sheraton 24-25 sierpnia 2020 r. w Sopocie.

 

Jeszcze na początku marca gracze zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i komercyjnym nie mieli absolutnie żadnych powodów do zmartwień – w mieszkaniówce koniunktura i wolumeny sprzedaży mieszkań ustępowały tylko rekordom sprzed trzech lat, deweloperzy biurowi i magazynowi również mogli zacierać ręce – popyt na ich produkty utrzymywał się wciąż na bardzo wysokim poziomie. Wystarczyło kilka tygodni niemal zupełnego zamrożenia całego sektora usług i dużej części produkcji, aby cały rynek nieruchomości zatrząsł się w posadach mimo swojej wysokiej inercyjności względem gospodarki.

Sytuacja na rynku pracy nie wygląda dobrze – w wielu branżach miały miejsce masowe zwolnienia i wszystko wskazuje na to, że to dopiero ich początek. Można się więc spodziewać spadku popytu na mieszkania i zatrzymania się trwających od wielu miesięcy wzrostów cen na tym rynku. Na całym świecie w ciągu kilku dni dziesiątki tysięcy firm musiały wdrożyć model home office, choć wcale nie miały tego w planach. Z dnia na dzień zostały zamknięte galerie i sklepy, a niemal cały handel detaliczny przeniósł się do Internetu – wiele sieciowych sklepów nie było przygotowanych na taki scenariusz. Ale oprócz sektora e-commerce na wygranej pozycji znalazł się również rynek magazynowy i logistyczny – w najbliższym czasie możemy się spodziewać wzrostu popytu na preferowane przez handel internetowy małe jednostki magazynowe położone blisko aglomeracji, pozwalające na szybką dostawę zamówionego towaru do klienta końcowego.

Trwająca długie lata prosperity na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych przyzwyczaiła uczestników konferencji branżowych do dobrych informacji i słonecznej pogody. Teraz wszyscy musimy się zastanowić, jak rozgonić te chmury i przystosować nasze firmy do funkcjonowania w nowych, koronawirusowych realiach – mówi Bartosz Zeidler, prezes zarządu firmy Nowy Adres S.A.

Jak długo potrwa spowolnienie na rynku mieszkaniowym? Czy nagła „popularność” systemu home office może skutkować mniejszym popytem na biura? Jak funkcjonować ma handel w nowych realiach ograniczeń i zakazów? Kiedy na rynek wróci normalność?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poznają uczestnicy jubileuszowej, 10. edycji konferencji „Forum Rynku Nieruchomości”, która odbędzie się 24 i 25 sierpnia w sopockim hotelu Sheraton. W tym roku najważniejsi gracze w branży – deweloperzy, pośrednicy, agencje doradcze, przedstawiciele funduszy inwestycyjnych i banków, generalni wykonawcy, dostawcy materiałów budowlanych i wykończeniowych, architekci, analitycy, dziennikarze branżowi – będą poszukiwać nowych dróg na sprawne prowadzenie nieruchomościowych biznesów w nowej rzeczywistości rynkowej. Nie zabraknie również tematów wybiegających w przyszłość jeszcze dalej, jak nowe unijne przepisy dotyczące zużycia energii przez budynki czy długofalowy wpływ implementacji nowych technologii na mieszkania, biura czy powierzchnie handlowe. Jak zwykle będzie można również skorzystać z innowacyjnej platformy informatycznej MatchMaker do umawiania spotkań z innymi uczestnikami konferencji – bo nowe kontakty biznesowe na stygnącym rynku mogą być kapitałem większym niż najbardziej unikalna wiedza. Serdecznie zapraszamy wszystkich wystawców, zwiedzających i klientów związanych z Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury do udziału w wydarzeniu. Wspólnie budujmy ten biznes.

Więcej  informacji i pełny program wydarzenia:

https://www.biznesowi.pl/konferencje/forum-rynku-nieruchomosci/