BUDMA 2025! OD ŚRODY DO SOBOTY 12-15 LUTEGO 2025!  

Organizator:

Raport Proptech 2022

Podziel się

Opublikowano kolejną odsłonę raportu na temat trendów technologicznych w polskim budownictwie.

Widać wyraźne zainteresowanie branży tego typu rozwiązaniami, zwłaszcza po zmaganiach z pandemią. Swoją cegiełkę w przyspieszaniu decyzji o wdrażaniu nowych technologii ma również szybko rosnąca inflacja i problemy z pozyskiwaniem pracowników. Firmy coraz częściej szukają więc narzędzi, które pozwolą optymalizować procesy kosztowe- zarówno zakupowe, produkcyjne jak i koszty pracy.

Niniejszy raport potwierdził, że potrzeby rynku w zakresie digitalizacji procesów nie zmniejszają się. Cyfrowe zarządzanie dokumentacją budowy oraz wykorzystanie nowoczesnej prefabrykacji w budownictwie to zdecydowani faworyci podejmowanych działań.

Czy firmy budowlane są gotowe na przyjęcie cyfryzacji? Tak, jednak poziom jej wdrażania jest zróżnicowany i przez kolejne lata czeka branże sporo wyzwań. Dzięki  temu jednak, iż opracowanie tworzone jest w oparciu o opinie czołowych przedstawicieli sektora budowlanego zyskujemy wiedzę jakie innowacyjne technologie będą miały znaczący wpływ na polską branżę budowlaną w nadchodzącym czasie.

Szczegółowe opracowanie dostępne jest pod adresem : https://bauapp.pl/proptech-raport-2022/

 

PROPTECH Raport powstał dzięki współpracy specjalistów z ConQuest Consulting, Proptech HUB i BauApp.