Organizator:

Poznajmy Kamień na Targach Stone 2022

Podziel się

Jak pracować z kamieniem, do czego można go wykorzystać, jak projektować przestrzenie z jego udziałem? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź odwiedzając Targi Stone.

Materiały kamienne obok drewna należą do najstarszych surowców wykorzystywanych w budownictwie. Pierwotnie pełniły funkcję konstrukcyjną, dziś służą też jako produkty dekoracyjno-ochronne tworzące eleganckie elewacje, podłogi, pokrycia ścian i całe elementy architektoniczne wewnątrz budynków. Kamień staje się wszechobecny również w przestrzeni publicznej i na tzw. salonach, gdzie jest nie tylko materiałem budowlanym ale również elementem wystroju. Oprócz walorów estetycznych wyroby kamienne charakteryzują się niezwykłą trwałością. Dzięki zróżnicowanej strukturze większości rodzajów kamieni, tworzącej niepowtarzalny wzór na powierzchni, uzyskuje się efekt unikalnego wystroju reprezentacyjnych jak i użytkowych pomieszczeń.

Już w terminie 23-25.11 podczas Targów Stone będzie można zapoznać się z możliwościami jakie daje kamień, obejrzeć propozycję w różnych formach, kolorach i strukturach.

Wystawcy Targów Stone zaprezentują szerokie zastosowanie kamienia. Czekają nowości i gotowe aranżacje przestrzeni, idealne aby zainspirować odwiedzających projektantów ale również inwestorów. Swoją ofertę przedstawią renomowane firmy z Polski i zagranicy, prezentując całe bogactwo m.in. odmian naturalnego surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze. Zwiedzający mogą liczyć na spotkanie z wystawcami z Europy m.in. z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji oraz Włoch, ale także z odległych Indii. 

Targi kamieniarskie nie jest to wydarzenie skierowane tylko dla kamieniarzy. Dzięki szerokiej ofercie oraz towarzyszącym eventom wszyscy pracujący z kamieniem znajdą coś co ich zainteresuje - od projektantów i architektów, poprzez konserwatorów zabytków czy kamieniarzy, właścicieli zakładów kamieniarskich jak również firmy wykończeniowe.

Cała wiedza na temat kamienia naturalnego i produktów z kamienia będzie dostępna dla uczestników Targów Stone. Zespół Targów przygotował szereg interesujących wydarzeń towarzyszących, zarówno merytorycznych jak i praktycznych, gdzie uczestnicy zdobędą najbardziej aktualną wiedzę i podniosą swoje kwalifikacje.

Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Polskim Związkiem Kamieniarstwa oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) zapraszają do udziału w DEBACIE O KAMIENIU, podczas której zostaną poddane pod dyskusję kwestie związane z m.in z obróbką, montażem, projektowaniem czy konserwacją kamienia.
Dawkę wiedzy uzupełnią również goście zaproszeni przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia. Prócz wykładów, na stoisku stworzą STREFĘ PORAD gdzie rzeczoznawcy pomogą rozwiać wątpliwości jakie pojawiają się przy pracy z tym kamieniem.

Zobacz, poznaj, wypróbuj sam

Podczas tegorocznej edycji targów STONE, po raz pierwszy odbędzie się Turniej Regionów, współorganizowany przez Polski Związek Kamieniarski. W jego trakcie trzy zespoły będą walczyć o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia. To będzie świetna okazja dla ekip wykończeniowych aby obserwować mistrzów kamieniarstwa przy pracy i podpatrywać techniki pracy z kamieniem.

Zespół grupy Narzędzioholicy.pl zapewni szereg atrakcji podczas swojego eventu. Na 300 metrach powierzchni nie zabraknie merytoryki, praktyki i rozrywki. Poprzez warsztaty i pokazy, specjaliści poznają nowości z zakresu technik obróbki kamienia oraz narzędzia najlepszych producentów z kraju i ze świata.

Kamień jako dzieło sztuki

W specjalnie przygotowanej powierzchni Pracowni Lubosza Karwata będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki i z jakich kamieni je tworzyć.

Zwiedzający będą mieli również okazję obejrzeć wystawę rzeźb w kamieniu, młodych artystów przygotowanych w czasie kolejnej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym ,,RDZEŃ''.

 

Musisz tam być
STONE to największe, znane i rozpoznawalne targi poświęcone kamieniowi w Polsce.

Warto już dzisiaj zaplanować swój udział w STONE.

Bilety na targi są już dostępne on-line: www.tobilet.pl

 

Co, gdzie, kiedy Kup bilet