Organizator:

Konferencja XVI Dzień Urbanisty „W LABIRYNCIE REFORMY”

Podziel się

Po wielu latach ciągłych dyskusji i niedokończonych projektów, reforma planowania przestrzennego stała się faktem – ze wszystkimi tego konsekwencjami. Urbaniści, samorządowcy, inwestorzy intensywnie próbują odnaleźć się w gąszczu wprowadzonych zmian ustawowych i przepisów przejściowych.

Plany ogólne, zintegrowane plany inwestycyjne, nowe zasady dla planów miejscowych i decyzji o warunkach zabudowy i jeszcze wiele, wiele więcej – a wszystko to w ciągłym cieniu zegara nieuchronnie odmierzającego czas do osiągania „kamieni milowych" reformy. Czy zaproponowane rozwiązania to ślepe zaułki naszego systemu planowania, czy są jednak drogą, choćby nawet nieco krętą, do wyjścia ku lepszej przyszłości?

W czasie XVI edycji Dnia Urbanisty wspólnie zmierzymy się z wyzwaniami reformy planowania wraz z zaproszonymi ekspertami i naszym zawsze aktywnym i skorym do dyskusji gronem uczestników. Jako poznański oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich zapraszamy wraz z Grupą MTP do udziału w naszej konferencji – 1 lutego 2024 r. (czwartek), tradycyjnie przy okazji Targów Budma.

Więcej szczegółów już wkrótce. Do zobaczenia!

Zespół organizacyjny Dnia Urbanisty
Towarzystwo Urbanistów Polskich - Oddział w Poznaniu
e-mail: konferencja@tup.poznan.pl