Spotkajmy się na 32. edycji targów BUDMA w Poznaniu!!! 30.01 - 02.02.2024 ->  

Organizator:

Konferencja "Drewno - budowlanym materiałem przyszłości" na targach BUDMA 2023

Podziel się

W dniu 02.02.2023 podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe organizuje konferencję pt. "Drewno - budowlanym materiałem przyszłości", prezentującą możliwości oraz potencjał technologii prefabrykacji budynków drewnianych w nowoczesnym budownictwie XXI w.

O doświadczeniach potencjale technologicznym oraz perspektywach rozwojowych dla nowoczesnych  prefabrykacji mówić będą specjaliści z  wiodących polskich  firm budownictwa drewnianego.

Technologia prefabrykacji nabiera obecnie coraz większego znaczenia na rynku budowlanym i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów budownictwa na świecie.

Produkcja prefabrykowanych budynków w kontrolowanych warunkach, niezależnie od warunków pogodowych, wykorzystanie ekologicznych, odnawialnych materiałów, powtarzalność oraz wysoka jakość oraz krótki czas realizacji inwestycji są atutami, docenianymi przez inwestorów na całym świecie.

Trend ten widoczny jest również na polskim rynku budowlanym, gdzie w ostatnich kliku latach powstało kilka bardzo nowoczesnych linii do prefabrykacji budynków drewnianych, a kolejne są w trakcie ukończenia.

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe  ma na celu prezentację potencjału technologii oraz polskich producentów często niedostrzeganych przez inwestorów krajowych.

Stowarzyszenie SEDG działa od 2017 r. Zrzesza producentów domów drewnianych oraz dostawców materiałów budowlanych związanych z prefabrykowanym budownictwie drewnianym.

Głównymi celami SEGG jest promowanie ekologicznych rozwiązań w budownictwie oraz stwarzanie warunków do trwałego rozwoju tej branży.