Organizator:

Dobry rok 2008

Podziel się

Wspominaliśmy już o tym, że targi BUDMA od początku były miejscem targowych debiutów znanych i cenionych dzisiaj marek? Tak było także w 2008 roku, kiedy to podczas targów odbyła się m.in. polska, oficjalna premiera marki INVADO. 2008 rok dobrze zapisał się na kartach historii targów budownictwa! A przed nami było jeszcze Euro 2008!

 

Niemal 1600 wystawców z 29 krajów z całego świata, ponad 200 rynkowych nowości. Ciekawostką była także przestrzeń pokazowa BudShow - dom wybudowany specjalnie na potrzeby targów. Tak rozpoczynał się 2008 rok dla budownictwa. Do użytku oddano wtedy aż o 10 tysięcy budynków więcej niż rok temu. 

Ciekawe rozwiązanie zaprezentowano na bliźniaczych wieżach Bahrain World Trade Centre w Manamie. 3 zamontowane tam turbiny wiatrowe zapewniały o 15% energii elektrycznej na potrzeby budynków. Dzisiaj tego typu rozwiązanie stosowane jest już powszechnie, a turbiny wiatrowe zobaczycie m.in. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

2008 rok to także prezentacja telefonu iPhone 3G polskim klientom. "Nadgryzione jabłko" mocno już depcze po piętach fińskiemu gigantowi - Nokii. Apple daje swoim użytkownikom dostęp do App Store. Tylko w pierwszych miesiącach jego funkcjonowania aplikacje pobrano ponad 100 milionów razy! Na rynku pojawia się także nowy system operacyjny - Android, ale specjaliści branży nie dają mu większych szans na sukces... Teraz już wiemy, że się mylili, bardzo... Z pracy w Microsoft rezygnuje Bill Gates, poświęcając się działalności charytatywnej. 

Mieszkańcy województwa pomorskiego mogą wypróbować jak się jeździ po autostradzie. Zakończył się bowiem I etap budowy autostrady A1.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii bierze udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej! Podopieczni Leo Beenhakkera zaskoczyli wszystkich (i pewnie siebie również) wygranym w eliminacjach 2:1 meczem z reprezentacją Portugalii (obie bramki zdobył wtedy Euzebiusz Smolarek). Ostatecznie Polacy pewnie awansowali z pierwszego miejsca w grupie. Podczas turnieju już tak "kolorowo" nie było - strzeliliśmy co prawda jedną bramkę w turnieju, ale straciliśmy cztery... Turniej zakończyliśmy z jednym punktem. Od czegoś trzeba jednak zacząć, bowiem od tego momentu Polska "regularnie" występuje w Euro (ok, w 2012 było dość łatwo się dostać, co faktu nie zmienia...). 

Taki był 2008 rok... A jaki będzie 2021? Napisz z nami dalszy ciąg historii targów BUDMA! 

....................

Zostań wystawcą targów BUDMA 2021!

Skontaktuj się z nami:

Klaudia Jóźwińska

klaudia.jozwinska

+48 691 022 016

#BudujemyHistorie #TargiBUDMA