Spotkajmy się na 32. edycji targów BUDMA w Poznaniu!!! 30.01 - 02.02.2024 ->  

Organizator:

Całodzienne strefy i praktyczne pokazy

Podziel się

Przez cały czas trwania targów BUDMA, Kominki oraz Intermasz prężnie działają strefy pokazowe: Strefa Kominków, Strefa Kamienia, Strefa Parkietu, Strefa Pokazów Dekarskich, Liga Mistrzów Operatorów oraz 50. Edycja Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".

Strefa Kominków to specjalna przestrzeń przygotowana wraz z partnerem - „Światem Kominków”, w której swoje topowe produkty, a także premiery prezentują przedstawiciele branży. Wśród wystawców znalazły się następujące firmy: Chanrwood, Defro, Dortech, Eco-Pal, Glen Dimplex, Hajduk, Hitze, Infire, La Nordica, Lorenz, Ozdobne Gaśnice (St. Florian), Parkanex, Riwal, Romotop, Suntherm, Tapis, Tatarek, Tulikivi. Warto wspomnieć również o Wydawnictwa Biomasa, które na czas trwania targów przygotował „Strefę Czystego Powietrza”.

W trakcie targów BUDMA w ramach Strefy Kamienia swoją ofertę prezentują także wystawcy związani z branżą kamieniarskią, m.in.: Campequipa, Filstone czy Global Stone. Ciekawostką jest, że firma Filstone została uhonorowana Złotym Medalem Targów BUDMA 2022 za produkt STORK BY FILSTONE, który mamy okazję zobaczyć na żywo w trakcie targów. STORK (kamień + korek) to zrównoważone rozwiązanie, które łączy w sobie różne cechy obu naturalnych materiałów. W porównaniu do rozwiązania konwencjonalnego, STORK umożliwia dwukrotne zwiększenie wykorzystywanej ilości kamienia i, w konsekwencji, redukcję ilości odpadów powstających w procesach obróbki kamienia naturalnego.

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przygotowało STREFĘ PARKIETU, w ramach której odbywają się warsztaty parkieciarskie, egzaminy mistrzowskie oraz zawody. Podczas wielu prezentacji i pokazów uczestnicy mają okazję zapoznać się z najnowszymi produktami, innowacyjnymi narzędziami, technikami pomiarów oraz technologiami stosowanymi przez profesjonalistów z branży parkieciarskiej.

Pawilon nr 6 to przestrzeń adresowana do branży dekarskiej. Swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych stoiskach, prezentują najlepsi specjaliści w naszym kraju. Strefa, organizowana przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poza zawodami i szkoleniami, zobaczyć można sporo nowości i innowacyjnych rozwiązań.

Gratką dla fanów maszyn budowlanych jest Liga Mistrzów Operatorów w pawilonie 3A. W ramach tego wydarzenia dla zwiedzających są dostępne 3 strefy: wystawiennicza, merytoryczna oraz testowo-prezentacyjna. Do dyspozycji zwiedzających będą reprezentanci firm: SNICKERS WORKWEAR , STANLEY, SERAFIN MASZYNY czy EUROGATE INTERNATIONAL. Partnerem części merytorycznej jest Centrum Szkolenia Operatorów SIGMA.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to rywalizacja uczniów kształcących się w zawodach budowlanych, sprawdzająca ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie. Turniej rozgrywany jest w trzech etapach: etap szkolny, etap okręgowy i finał centralny. Finał centralny turnieju rozgrywany jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, właśnie podczas targów Budma.