Spotkajmy się na 32. edycji targów BUDMA w Poznaniu!!! 30.01 - 02.02.2024 ->  

Organizator:

Buy Poland pomaga zdobyć świat.

Podziel się

Grupa MTP, organizator Targów BUDMA oraz Windoor-tech, wychodzi do przedsiębiorców z zupełnie nową inicjatywą: platformą promocji potencjału eksportowego polskiej gospodarki Buy Poland (www.buypoland.pl). Jej celem jest aktywne wsparcie rodzimego biznesu w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców.

Buy Poland to rozbudowany internetowy katalog, który docelowo zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z najsilniejszych polskich branż, w tym branży stolarki budowlanej. Zadaniem platformy jest wsparcie polskich firm w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. 

- Między innymi w ten sposób pragniemy wesprzeć polskich producentów w trudnej gospodarczo sytuacji, w jakiej się obecnie znaleźliśmy – zapowiada Zarząd Grupy MTP. - Kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa dotknął wielu polskich producentów. Stanęły fabryki, przerwano łańcuchy dostaw, zamknięto magazyny i sklepy - w Polsce i za granicą. Aby wyjść z niego obronną ręką, wiele firm będzie musiało zmienić źródła dostaw i kanały dystrybucji swoich produktów. Polska gospodarka jest mocno nastawiona na eksport - w ubiegłym roku jego wartość wzrosła o 5,5 proc. w stosunku do roku 2018 i przewyższyła wartość importu - podała Grupa MTP.

Inauguracji działania portalu towarzyszy szeroka, międzynarodowa promocja, a informacje o platformie trafią bezpośrednio do ponad 40 000 kupców z najważniejszych sieci zakupowych i centrów dystrybucyjnych branży budowlanej z całego świata. 

– Grupa MTP od wielu lat łączy biznes. Organizujemy targi, kongresy i konferencje – mówi Tomasz Kobierski, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. – Mamy zasoby, znamy zagraniczne rynki, mamy wypracowane od lat kontakty i relacje z przedsiębiorcami, jesteśmy rozpoznawalną marką. Postanowiliśmy to wykorzystać do stworzenia BuyPoland.pl, które pomoże rozruszać polską gospodarkę w wielu sektorach po trudnym czasie pandemii i zastoju.

 

Już na starcie międzynarodowej kampanii platformy Grupy MTP „BUY POLAND”, kierowanej do kupców branży stolarki budowlanej, oferty polskich producentów okien, osłon, drzwi, bram i ogrodzeń zainteresowały niemal 2 000 potencjalnych klientów! Profile przedsiębiorstw znajdujące się na buypoland.pl najczęściej, jak dotąd, odwiedzali kupcy z takich krajów jak: Belgia, Białoruś, Bułgaria, Estonia, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, USA i Włochy.

Więcej informacji na www.buypoland.pl oraz www.grupamtp.pl