Organizator:

BUDVAR - okna i drzwi dopasowane do Twoich potrzeb - wystawcą na targach BUDMA 2023!

Podziel się

Budvar Centrum Sp. z.o.o. to polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji okien, drzwi i systemów przesuwnych z PVC i aluminium, istniejące na rynku od 30 lat. Budvar jest jedną z niewielu firm w Europie, które samodzielnie projektują i wykonują profile okienne, dzięki temu już od samego początku dbają o jakość swoich produktów. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas targów BUDMA, które odbędą się w dniach 31.01 - 3.02.2023 r. w Poznaniu.

 

Budvar Centrum Sp. z.o.o. to polski producent stolarki okienno-drzwiowej PVC i aluminium, istniejący na rynku od 1992 roku. Siedziba firmy znajduje się w Zduńskiej Woli, w województwie łódzkim i w samej centrali pracuje ponad 400 osób. Budvar jest jedną z niewielu firm w Europie, które samodzielnie projektują i wykonują profile okienne. Dzięki własnej linii produkcyjnej (na liczącej ponad 23 000m2, nowoczesnej i zautomatyzowanej hali), firma ma możliwość kontrolowania całego procesu produkcyjnego, od samego początku do końca.

Markę wyróżnia innowacyjność, zaawansowane technologicznie rozwiązania, troska o środowisko, dbałość o detale oraz bogata oferta produktów w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki optymalizacji i wprowadzaniu nowych rozwiązań Budvar jest w stanie zagwarantować swoim Klientom doskonałą jakość oraz trwałość produktów. To m.in. dzięki własnym profilom, wykonywanym w autorskiej technologii Titanium Technology (polegającej na połączeniu – na etapie obróbki tworzywa – pełnowartościowego PVC z domieszką tlenku tytanu), marka może szczycić się produktem trwalszym niż inne. Dzięki temu zabiegowi powstaje profil o dużej sztywności, wysokiej odporności na zarysowania, odbarwienia i szkodliwe działania promieni UV.

Od początku istnienia firma kładzie bardzo duży nacisk na ochronę środowiska naturalnego. W trosce o dobrostan ekosystemu planety, do produkcji okien i drzwi nie używa ołowiu, kadmu ani innych związków metali ciężkich, a w fabryce wdrożona została filozofia zero waste – każdy profil niespełniający wyśrubowanych norm zostaje przetworzony na regranulat i ponownie wykorzystany. Nie marnowana jest również woda – do chłodzenia profili wykorzystuje się wodę lodową z zamkniętego obiegu.

W 2022 roku minęło 30 lat odkąd firma Budvar zaspokaja potrzeby Klientów w Polsce, ale również i na całym świecie.  Efektem wsłuchiwania się w sygnały płynące z rynku, skutkujące spełnieniem wysokich oczekiwań, była premiera najnowszego profilu PVC o głębokości 82 mm, na bazie którego wykonane zostało okno T-Passive Perfekt. Najnowszy produkt od Budvar spełnia najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej, a dodatkowo oferuje subtelny i lekki wygląd, zgodny z najnowszymi trendami w projektowaniu. T-Passive Perfekt posiada świetne parametry termiczne (możliwość uzyskania Uw o wartości 0,69 W/m2K) oraz akustyczne, pozostając przy tym jednocześnie produktem bardzo atrakcyjnym cenowo.

Obecnie sprzedażą i eksportem produktów Budvar objętych jest kilkanaście krajów na świecie, w tym: Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja, Holandia, UK, USA, a nawet Indonezja. Dzięki bogatemu portfolio inwestorzy mają możliwość aranżowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych w ramach indywidualnych upodobań – dopasowanych do własnych potrzeb, gustów i oczekiwań.

Budvar na rynku polskim obecny jest w 5 salonach firmowych, salonach franczyzowych oraz salonach dealerskich.