Organizator:

BUDUJ Z NAMI SWÓJ BIZNES - program wydarzeń BUDMA 2023

Podziel się

Targi BUDMA to najbardziej oczekiwane polskie wydarzenie, integrujące międzynarodowe środowisko budowlane, obfitujące w rynkowe premiery i merytoryczne wydarzenia, podejmujące najbardziej aktualną problematykę sektora budowlanego.

 

Targi BUDMA to nie tylko oferta wystawców, ale także zawsze aktualny program wydarzeń merytorycznych: konferencji, prezentacji i prelekcji, aktualizujących wiedzę dotyczącą zmian w przepisach prawnych, najnowszych rozwiązań produktowych, „technologii jutra” w budownictwie, czy, opartych o zrównoważony rozwój, trendach przyszłości w architekturze. 

 

PROGRAM WYDARZEŃ TARGÓW BUDMA 2023:

 

 • Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future [30-31.01.2023]

Kolejny rok stoi pod znakiem poważnych wyzwań i zawirowań gospodarczych spowodowanych skutkami pandemii, wojną w Ukrainie czy kryzysem energetycznym – czynniki te będą jednymi z wiodących tematów w kontekście radzenia sobie z zagrożeniami, z jakimi borykają się na co dzień przedsiębiorcy: przestojami produkcji, niedostatkiem surowców, postępującą inflacją, rosnącymi cenami materiałów budowlanych, wysokimi kosztami zatrudnienia i realizacji inwestycji itp. Będziemy także rozmawiać o sprawach bieżących, czyli o zmianach w przepisach budowlanych, perspektywach branży na nadchodzące lata czy kierunkach eksportu. Między innymi taka tematyka zostanie poruszona podczas kolejnej edycji Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future z udziałem znakomitych ekspertów, przedstawicieli rządu i sektora prywatnego.  Wraz z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa oraz PAIH, przygotowujemy Międzynarodową Konwencję Budownictwo Polska-Ukraina, podczas której będą analizowane najważniejsze aspekty powojennej odbudowy infrastruktury naszego wschodniego Sąsiada.

 

 • Forum Designu i Architektury D&A [1-2.02.2023]

Niezwykle ważne tematy dotyczące przestrzeni publicznej, czy ogólnie mówiąc architektury, podjęte zostaną podczas Forum Designu i Architektury D&A. Hasłem przewodnim przyszłorocznej edycji jest „OdNowa – świadomie o energii”. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób rewitalizować miejską tkankę, aby była bardziej przyjazna człowiekowi i środowisku naturalnemu, jak stworzyć nową jakość przestrzeni do życia bez konieczności budowania. Spotkamy się z wybitnymi przedstawicielami architektury, poznamy najciekawsze i najlepsze realizacje architektoniczne, a młodzi adepci sztuki architektury będą mogli zaprezentować swoją wizję przyszłości, pokazać umiejętności i zaskoczyć nas niestandardowym podejściem do architektury jutra. Dyskusje architektów jak zawsze uświetnione zostaną prelekcjami ciekawych gości.

 

 • Budowanie globalnego biznesu - Międzynarodowa Strefa Spotkań i Program Hosted Buyers

Targi BUDMA należą do czołówki branżowych wydarzeń na arenie międzynarodowej i przyciągają przedsiębiorców z całego świata. Kluczową rolę w zdobywaniu klientów odgrywają Program Hosted Buyers oraz Międzynarodowa Strefa Spotkań. W ich ramach pomożemy uczestnikom znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych z zagranicy i zapewnimy dostęp do kompleksowej wiedzy, jak globalnie kierować rozwojem firmy.

Program Hosted Buyers powstał z myślą o umożliwieniu prowadzenia interesów na płaszczyźnie międzynarodowej. Stwarza on wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów z najlepszymi profesjonalistami z branży, niezależnie od miejsca ich działalności na świecie. Jego głównym celem jest rozwój wymiaru handlowego pomiędzy polskimi producentami i kontrahentami z zagranicy, poprzez aranżowanie indywidualnych spotkań kluczowych kupców zagranicznych z wybranymi przez nich wystawcami. Na targi Budma 2023 zapraszamy gości zza granicy -przedstawicieli przedsiębiorców z branży budowlanej, zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej z wystawcami targów BUDMA 2023 pełniących w firmie funkcje decyzyjne w zakresie dokonywania zakupów i umów dotyczących zakupu materiałów budowlanych, w szczególności: przedstawicieli hurtowni, przedstawicieli sieci DIY, dystrybutorów materiałów budowlanych, deweloperów, generalnych wykonawców, architektów.

Po raz pierwszy zorganizowana zostanie Międzynarodowa Strefa Spotkań – specjalna przestrzeń dla zwiedzających z zagranicy, w tym grupy kilkuset kupców uczestniczących w programie Hosted Buyers, kluczowych gości z Polski, czy wreszcie dla samych wystawców targów BUDMA i WinDoor-tech, w ramach której nie tylko pomożemy im znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych, ale zapewnimy dostęp do kompleksowej i istotnej wiedzy, jak kierować rozwojem firmy na arenie międzynarodowej. Wartością tych spotkań będzie merytoryka i pomoc doradców z zakresu: prowadzenia transakcji międzynarodowych, szukania nowych możliwości finansowania, bezpieczeństwa i transportu, a wreszcie samej logistyki w tej nowej, zmienionej rzeczywistości łańcucha dostaw. W budowaniu sieci kontaktów pomoże dedykowana aplikacja mobilna, podpowiadająca możliwe kontakty, tworząca kalendarz spotkań i mapę spotkań.

 

 • Największa wystawa polskiej stolarki otworowej na targach BUDMA i WINDOOR-TECH

Szykuje się największa wystawa polskiej stolarki otworowej. Na targach BUDMA 2023 swoją ofertę gotowych okien i drzwi przedstawią liderzy rynku, a na odbywających się w tym samym czasie targach WINDOOR-TECH będzie można zobaczyć najnowsze technologie, rozwiązania i komponenty niezbędne do ich produkcji. To dzięki tym firmom Polska jest nadal czołowym eksporterem stolarki otworowej na arenie międzynarodowej.

 

 • Najważniejsze dekarskie wydarzenie roku na targach BUDMA 2023

Już na przełomie stycznia i lutego 2023 spotkajmy się na targach BUDMA - największej arenie rzemiosła w kraju, która od ponad 30 lat jest symbolem międzynarodowych spotkań branży budowlanej i rozwoju polskiego dekarstwa. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy PSD podczas targów BUDMA 2023 w ramach przygotowywanych atrakcji, opowiedzą o pracy dekarza oraz jak ważny jest wybór fachowca z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Profesjonaliści udzielą bezpłatnych porad w sprawach doboru pokryć dachowych, a dzięki pokazom sztuki dekarskiej oraz blacharskiej odwiedzający stoisko PSD będą mieli okazję poznać detale, o które należy zadbać, aby dach był piękną wizytówką domu. Jest to interesujące wydarzenie nie tylko ze względu na jego widowiskowość, ale też możliwość zaobserwowania technik montażu na kolejnych etapach powstawania dachu.

 

 • MONTERIADA 2023

Realizowane na żywo pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej - najnowszych modeli okien, drzwi, bram garażowych i osłon okiennych. Wydarzenie, pod hasłem: Zadbaj o ciepły dom, organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi POiD, to prawdziwa gratka dla inwestorów szukających najlepszych rozwiązań do swojego domu, monterów i przedstawicieli branży stolarki budowlanej. MONTERIADA przyciąga monterów, inwestorów budujących i remontujących swoje domy, dziennikarzy oraz uczniów szkół branżowych – wszystkich, którzy chcą poznać najnowocześniejsze rozwiązania produktowe i montażowe z branży stolarki budowlanej. Dlaczego warto odwiedzić MONTERIADĘ 2023? Stoisko wydarzenia to blisko 300m2 powierzchni, gdzie każdy z uczestników targów znajdzie dla siebie coś ciekawego. W strefie montażu i nowości produktowych zaprezentowane zostaną „w akcji” rozwiązania Partnerów: Aluplast, Glasslift, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Lahti Pro, Nyxon, Proventuss, Selena, Soudal, Stalprodukt-Zamość, Stanley Black & Decker, WIŚNIOWSKI.Okna, drzwi, brama garażowa i rolety zewnętrzne montowane będą przez monterów wyposażonych w profesjonalną odzież roboczą, z użyciem nowoczesnych systemów montażowych, narzędzi i akcesoriów.

 

 • PROJEKT KANGOO

To wydarzenie pod patronatem portalu narzedzioholicy.pl, kwartalnika The TOOLS oraz grupy Świat Drewna, odbywające podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Wydarzenie zaskoczy zwiedzających trzema strefami eventowych aktywności: Strefa PREZENTACJI NARZĘDZI - w której każdy zwiedzający zasięgnie porady oraz informacji odnośnie interesujących go produktów marki STANLEY, SNICKERS oraz CLC; Strefa LIVE WOODWORKING – Podczas całych targów zespół portalu narzedzioholicy.pl pracując na żywo stworzy od podstaw całą zabudowę serwisową samochodu Renault Kangoo; Strefa GRY - atrakcją wydarzenia angażującą zwiedzających będą liczne gry, w których każdy będzie miał szansę ustrzelić atrakcyjne narzędziowe nagrody! Zadania będą wymagać zarówno wiedzy, jak i praktycznych umiejętności.

 

 • Dni Inżyniera Budownictwa 2023 [01-02.02.2023]

Podczas nadchodzącej edycji targów BUDMA, w dniach 1-2 lutego 2023 r., odbędą się Dni Inżyniera Budownictwa, które zorganizowane zostaną przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Poruszane tematy to: Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i odnawialnych w Polsce oraz Uprawnienia budowlane – droga do sukcesu dla techników i inżynierów w kreowaniu budownictwa.

 

 • STREFA OGNIA

to projekt zorganizowany przez magazyn „Świat Kominków”. Odwiedzający targi BUDMA w jednej przestrzeni będą mogli zapoznać się z różnorodnością kominkowego ognia i uzyskać porady od specjalistów z branży kominkowej. Prezentowane będą wkłady kominkowe na drewno, piecyki wolno stojące na drewno lub pellet, kominki gazowe, piece kaflowe, kotły na pellet a także urządzenia ogrodowe jak: ogrzewacze ogrodowe, piece do pizzy, grille a nawet sauny. Obecni będą też producenci paliw: brykietu i pelletu oraz materiałów akumulacyjnych wykorzystywanych do budowy pieców i tak zwanych „ciepłych” kominków. Dodatkową atrakcją będzie pokaz budowy pieca kaflowego i kuchni kaflowej.

 

 • Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych [01.02.2023]

Koniunktura budowlana pogarsza się z miesiąca na miesiąc, co przekłada się na spadki sprzedaży w branży stolarki otworowej. Na rynku remontowym pojawiają się jednak nowe możliwości zdobycia klientów przez dilerów stolarki oraz materiałów budowlanych. Jakie? Dowiedzą się Państwo podczas seminarium organizowanego przez Koalicję Termomodernizacji, które odbędzie się 1 lutego 2023 r. o godz. 13:00 podczas targów BUDMA.

 

 • Czy ogień można poskromić ? Ryzyko, Ubezpieczenia, Likwidacja szkód. [02.02.2023]

Konferencja przygotowywana przez Polskie Towarzystwo Ekspertów Dochodzeń Popożarowych oraz Crawford & Company. Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom ryzyka pożarowego w przedsiębiorstwach, zawieraniu umów ubezpieczeniowych od ognia oraz prowadzeniu procesów związanych z likwidacją szkód pożarowych.

 

 • Dni Inwestorów Indywidualnych [2-3.02.2023]

Ciekawie zapowiadają się również dni inwestorów indywidualnych, które, podczas targów BUDMA, umożliwią zainteresowanym poszukiwanie inspiracji, poznanie aktualnych trendów w budownictwie i wykończeniu wnętrz, a także dotrzeć do najnowszych technologii i materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku. Do dyspozycji gości będzie strefa porad budowlanych i architektonicznych, podczas których skorzystać będą mogli z konsultacji i wsparcia projektantów wnętrz i innych specjalistów z branży czy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Smart Home i Eko-trendami.