Organizator:

BUDMA zapowiedzią wiosny dla budownictwa

Podziel się

1300 firm z 33 krajów - tak prezentowała się BUDMA w 2002 roku, "Targi są barometrem gospodarki i prawdopodobnie w Poznaniu dla gospodarki rozpoczyna się wiosna" - powiedział podczas otwarcia Budmy wicepremier Marek Pol.

 

To był jednak ciężki rok dla budownictwa. "Mamy nadzieję, że wkrótce koniunktura zacznie się rozkręcać. By to spowodować, chcemy wprowadzić kilka sposobów na wsparcie budownictwa mieszkaniowego" – mówił podczas konferencji prasowej Marek Bryx, szef Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, zapowiadając rządowy program wsparcia dla budownictwa. Ostatecznie koniunktura w budownictwie poprawiła się już niedługo później, bo w 2004 roku. 

Tymczasem znacznie więcej radości przyniósł Adam Małysz, który na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City zdobywa brązowy oraz srebrny medal. 

W 2002 roku poznaliśmy też Mistrzów Świata w piłce nożnej - puchar uniosła w górę reprezentacja Brazylii. 

To także rok, w którym do obiegu w 11 państwach Unii Europejskiej weszła nowa waluta - Euro. Wspominając o Unii Europejskiej warto także zaznaczyć, że to właśnie w 2002 roku zakończyły się negocjacje o przyjęciu Polski do Unii. To już było pewne. Polska miała zostać pełnoprawnym członkiem od 1 maja 2004 roku. 

W 2002 roku zakończyła się też pewna era polskiej motoryzacji. Fabryka Daewoo-FSO zawiesiła produkcję Poloneza, co w praktyce oznaczało jej zakończenie. Z kolei w Warszawie powstała nietypowa konstrukcja. Na rondzie Charles’a de Gaulle’a "wyrosła" palma!

W informatycznym świecie pojawia się nowa przeglądarka internetowa o nazwie Phoenix. Później, z różnych powodów, nazwa ta zostanie zmieniona na Firefox. Ktoś kojarzy? 

...................

Zostań wystawcą targów BUDMA 2021!

Skontaktuj się z nami:

Klaudia Jóźwińska

klaudia.jozwinska

+48 691 022 016

#BudujemyHistorie #TargiBUDMA