BUDMA 2025! OD ŚRODY DO SOBOTY 12-15 LUTEGO 2025!  

Organizator:

BUDMA 2024 - DRZWI DO ŚWIATOWYCH KONTAKTÓW BIZNESOWYCH

Podziel się

Branża budowlana w Polsce odgrywa kluczową rolę w rozwoju gospodarczym kraju, a także stanowi jedną z głównych gałęzi eksportowych. Targi Budma od lat skutecznie wspierają cały sektor budowlany w ekspansji na rynki zagraniczne.

Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu kwartalnego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pt. „The Construction Sector” – Polski sektor budowlany stale się rozrasta. W zeszłym roku przedstawiciele branży odnotowali prawie 7% wzrost, w stosunku do wyników z 2021 r.

Szacowny udział sektora w produkcie krajowym brutto wynosi około 13-14%.  Według analityków PAIH  w 2027 roku wartość sektora budowlanego może wynieść 47 145 mln €. Jak wynika z raportu Polska jest liderem w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej i największym eksporterem w tym segmencie w Europie. Wartość eksportu okien i drzwi w 2022r. wyniosła 3,96 miliardów €, co stanowi wzrost o 32% w stosunku do poprzedniego roku. Eksport jest kołem zamachowym rozwoju branży w trudniejszych czasach.

Targi  BUDMA od lat budują cenne relacje biznesowe z zagranicznymi partnerami nie tylko w Europie. Wystawcy mają możliwość odbywania spotkań biznesowych z generalnymi wykonawcami, przedstawicielami największych sieci i grup zakupowych oraz dystrybutorami materiałów budowlanych z krajów charakteryzujących się dużym potencjałem importowym, którzy są zapraszani co roku w ramach programu Hosted Buyers i integrowani z przedsiębiorcami polskiego sektora budowlanego. Program funkcjonuje od 8 lat i jak do tej pory skorzystało z niego ponad 4000 przedstawicieli z 58 krajów.  

"Jako organizator najważniejszego wydarzenia dla branży budowlanej w kraju - Targów BUDMA wspieramy polskich przedsiębiorców w rozwoju biznesu. W trakcie nadchodzących targów, które odbędą się w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2024 roku, skupiamy naszą uwagę przede wszystkim na nawiązaniu współpracy z kupcami z krajów takich jak Dania, Skandynawia, Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Bałkany, Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Francja, Włochy, Litwa, USA, Dubaj, Arabia Saudyjska, Czechy, Słowacja, Tunezja, Maroko i Algieria. Naszym priorytetem jest umożliwienie wystawcom nawiązania cennych kontaktów z kluczowymi graczami na arenie międzynarodowej. W tym celu nawiązaliśmy szereg strategicznych partnerstw m.in.  z licznymi oddziałami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), Izbami Gospodarczymi oraz lokalnymi agentami, działającymi na terenie poszczególnych krajów." - zaznaczyła Marta Szydłowska, Dyrektor Targów Budma.

Obecnie, polscy producenci i wykonawcy zyskują uznanie na arenie międzynarodowej dzięki wysokiej jakości usług, wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz doświadczeniu w realizacji skomplikowanych projektów. Polska branża budowlana jest szczególnie ceniona za swoją innowacyjność, nie tylko w zakresie technologii budowlanych, ale także w kwestiach zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej. Ponadto, zwiększa się zainteresowanie udziału polskich firm w projektach infrastrukturalnych także rynkach azjatyckich, afrykańskich i bliskowschodnich.

„Obecność dla wystawców na Targach Budma stanowi wyjątkową okazję dla przedsiębiorców sektora budowlanego, pozwalając im spotkać w jednym miejscu wielu przedstawicieli zagranicznych rynków. Serdecznie zachęcamy wszystkie firmy z branży budowlanej, które mają w planach lub już rozpoczęły ekspansję na międzynarodowe rynki do aktywnego udziału w targach Budma 2024. Będzie to doskonała okazja, aby poszerzyć horyzonty rozwoju i nawiązać cenne relacje biznesowe”- zachęca Marta Szydłowska