Organizator:

Branża kamieniarska obecna na Targach BUDMA 2022

Podziel się

Tegoroczna - trzydziesta już - edycja Targów Budma zbliża się wielkimi krokami. Przed nami aż cztery dni spotkań liderów branży budowlanej. To także czas prezentacji najnowszej oferty produktowej, technologicznej i usługowej prezentowanej przez producentów oraz dystrybutorów branży budowlanej. W trakcie targów BUDMA swoją ofertę zaprezentują także wystawcy znani z targów branży kamieniarskiej STONE, m.in.: Campequipa, Filstone czy Global Stone.

Coś dla kamieniarzy

Filstone to portugalska firma zajmująca się wydobyciem i komercjalizacją kamienia naturalnego. Firma posiada dwa kamieniołomy: kamieniołom wapienia w Fatimie i kamieniołom granitu w Alpalhão. Filstone jest wiodącą firmą w branży, dzięki wysokiej jakości produktów oraz konkurencyjnej strategii, opartej na bliskości naszych klientów i dostawców. Połączenie ciągłego poszukiwania doskonałości z rozwojem innowacyjnych procesów to przesłanki, które przyświecają działalności Filstone. Koncentrując się na poszanowaniu środowiska, Filstone oferuje na rynku kamienia naturalnego jedne z najbardziej znanych na świecie wapieni i granitów. Produkty Filstone, ze względu na swoje doskonałe właściwości nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych i może być prezentowany z najróżniejszymi wykończeniami, od najpopularniejszych – polerowane, szlifowane – po bardziej rustykalne opcje, takie jak piaskowane, młotkowane, płomieniowane , śrutowane, cięte...

Firma Filstone została uhonorowana Złotym Medalem Targów BUDMA 2022 za produkt STORK BY FILSTONE, który będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo w trakcie targów. STORK (kamień + korek) to zrównoważone rozwiązanie, które łączy w sobie różne cechy obu naturalnych materiałów. W porównaniu do rozwiązania konwencjonalnego, STORK umożliwia dwukrotne zwiększenie wykorzystywanej ilości kamienia i, w konsekwencji, redukcję ilości odpadów powstających w procesach obróbki kamienia naturalnego. Połączenie kamienia z korkiem, oprócz izolacji termicznej i akustycznej, pozwala na redukcję masy własnej kamienia o ponad 50%. STORK można stosować w elewacjach wentylowanych, podłogach, okładzinach wewnętrznych, meblach wewnętrznych oraz drzwiach.

To kolejna portugalska firma z dużym doświadczeniem na rynku. Campequipa zajmuje się eksportem i importem pojazdów, a także materiałów i sprzętu do wydobycia kamienia, zgodnie z potrzebami klientów. Współpracuje bezpośrednio z Hipermáquinas Angola. Działa w obszarach budownictwa cywilnego, robót publicznych i logistyki przemysłowej.

Na targach BUDMA Campequipa zaprezentuje swoje topowe produkty.

Lider w sprzedaży płyt kamiennych, konglomeratów kwarcowych i marmurowych oraz spieków kwarcowych w Poznaniu oraz na rynku wielkopolskim. Może pochwalić się asortymentem płyt sięgający 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Na targach BUDMA Global Stone zaprezentuje przepuszczające światło kwarce naturalne, które są niezwykle popularne wśród architektów. Na stoisku dostępne będą również próbki oraz materiały z firm takich jak Santamargherita oraz Marazzi, których Global Stone jest dystrybutorem. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć płyty w większym formacie, a także interesujące realizacje takie jak stoły, stoliki, bar czy inne ekspozycje z kamieni naturalnych, spieków oraz konglomeratów. 

Moc pozytywnych emocji dostarczą liczne pokazy, warsztaty, zawody

W czasie Targów BUDMA na zwiedzających czeka wydarzeń towarzyszących. Będziemy mogli zobaczyć strefę kominków, Międzyszkolne Zawody Dekarskie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Z kolei parkieciarze skorzystają z pewnością ze Strefy Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich. W trakcie targów BUDMA odbędzie się także 50. Edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” oraz  1. Edycja Finału Ligi Mistrzów Operatorów maszyn budowlanych w ramach targów INTERMASZ towarzyszących targom BUDMA.

Zwiedzający i wystawcy będą mieli także okazję wziąć udział w merytorycznych prelekcjach: dwudniowej Konferencji Naukowo – Technicznej „Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych, konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie” , XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego, seminarium „Nowoczesne technologie w budownictwie”.

W czasie targów BUDMA odbędzie się także dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, dedykowane architektom, projektantom, uczniom i studentom kierunków architektonicznych, designerom i producentom poszukującym nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Na scenie Forum pojawią się wybitni znawcy tematyki architektonicznej, którzy podejmą dyskusje nie tylko o najnowszych trendach w architekturze, ale przede wszystkim o niezwykle ważnej roli architektów i projektantów w kreowaniu, renowacji i rewitalizacji już zagospodarowanych obszarów miejskich i dostosowywaniu ich do wciąż zmieniających się oczekiwań mieszkańców czy użytkowników przestrzeni miejskich.

Forum D&A będzie także miejscem prezentacji i przykładów udanych modernizacji i adaptacji przestrzeni miejskich. Poznamy również laureatów konkursu „Szkice Architektoniczne – Stare po nowemu”, prac wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych, a swoje najciekawsze projekty i realizacje architektoniczne, w ramach projektu 1m/ARCH zaprezentują pracownie i biura architektoniczne z całej Polski!

Musisz tam być

BUDMA to największe targi budowlane w Europie środkowowschodniej, znana i rozpoznawalna marka. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Profesjonaliści, zarówno praktycy jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju. W lutym zobaczymy także prezentację maszyn i sprzętu pomocniczego na placu budowy w ramach targów INTERMASZ, materiałów i technologii dla budownictwa infrastrukturalnego – INFRATEC, a także Strefę Kominków i Kamienia.  

Bilety na targi są dostępne on-line: tobilet.pl.  Warto już dzisiaj zaplanować swój udział w BUDMIE.

BUDMA: 1-4 lutego 2022, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Agata Gołębiowska

Specjalista ds. marketingu / Marketing Specialist

tel. +48 61 869 20 61, kom: +48  538 221 530

agata.golebiowska