Organizator:

1991-2021 - Budujemy historię!

Podziel się

W latach 1988-91 na terenie MTP kilkakrotnie odbyły się Targi Budownictwa INBUD inicjowane przez poznański Urząd Wojewódzki. Brały w nich udział głównie firmy z Poznania i Wielkopolski, choć zainteresowanie udziałem wykazywały także przedsiębiorstwa z innych regionów kraju. Targi INBUD odbyły się po raz ostatni w lutym 1991 roku gromadząc z górą 80 krajowych wystawców. W tym samym roku MTP całkowicie przejęły organizację następnych targów budowlanych, nadały im nową nazwę i tak rozpoczęła się historia BUDMY...

 

 

 

 

Jeszcze w styczniu 1991 zarejestrowana zostaje nowa firma pod niewiele ówcześnie mówiącą nazwą FAKRO. Okna dachowe były wtedy zupełną nowością na polskim rynku, jak się później okaże, to był strzał w dziesiątkę, a swoją "cegiełkę" do sukcesu FAKRO dołożyły targi BUDMA.

Rok 1991 przyniósł także rozwój nowej formy zapisu dźwięku - MPEG Audio Layer-3, bardziej znany jako MP3. Jego ogólnoświatowy sukces przypadnie jednak dopiero w 1997 roku, kiedy to w dość nielegalny sposób, pewien australijski student udostępnił odszyfrowany kod umożliwiający zapis muzyki w niewielkich rozmiarach. Rok później powstanie pierwszy przenośny odtwarzacz MP3.

Na polskim "podwórku" z taśm produkcyjnych zjechał ostatni egzemplarz jednego z kultowych modeli samochodów produkowanych w FSO. Licznik zatrzymał się na niemal 1,5 milionach egzemplarzy, a mowa oczywiście o popularnym "dużym Fiacie", czyli Fiacie 125p. 

W 1991 roku powstała także kultowa, niezapomniana reklama telewizyjna pewnego proszku do prania - kojarzycie? Ojciec, prać? 

Z pewną taką nieśmiałością na telewizyjnych ekranach pojawiła się także pierwsza polska reklama podpasek Always. Słynne już słowa wypowiedziane zostały przez Annę Patrycy, a raz ustalony wzorzec reklamy produktów higieny osobistej dla kobiet funkcjonuje do dziś!

Tak rozpoczęła się historia targów BUDMA, którą kontynuujemy po dziś dzień... Przed nami - po 30 latach - 30 edycja Targów Budownictwa i Architektury! 

....................

Zostań wystawcą targów BUDMA 2021!

Skontaktuj się z nami:

Klaudia Jóźwińska

klaudia.jozwinska

+48 691 022 016

#BudujemyHistorie #TargiBUDMA